Ana Sayfa Haberler, Tokat 4 Mart 2020

YEŞİLIRMAK BİLGİ EVİ’NİN MİNİK ÖĞRENCİLERİNDEN MEHMETÇİĞE SELAM VE DUA

Video bulunamadı...

Tokat Belediyesi Yeşilırmak Bilgi Evi öğrencileri Bahar Kalkanı Harekâtının zaferle sonuçlanması için Bilgi Evi’nde Kur’an-ı Kerim okuyup, dua ettiler.

Türk Silahlı Kuvvetlerince İdlib’de düzenlenen ‘Bahar Kalkanı Harekâtı’na katılan Mehmetçiklere destek olmak için Yeşilırmak Bilgi Evi’nde düzenlenen programda şiirler seslendiren minik öğrenciler İstiklal Marşı ve Fetih suresi okuyup, Mehmetçiğe dua ettiler.

Son günlerde yaşananlar nedeniyle hüzün ve gururu bir arada yaşadıklarını belirten öğrenciler, sınırda ve sınır ötesinde görev yapan askerler olmak üzere güvenlik güçlerine teşekkür etti. Karaman Mehmetçik için şiir okuyan Yeşilırmak Bilgi Evi öğrencilerinden Deniz Muktedir, “Asker ağabeylerimiz, bizleri düşmanlardan korumak için Suriye’de görev yapıyor. Biz yataklarımızda rahat uyuyor, okullarımızda eğitim görüyorsak onların sayesinde. Bunun üzerine bizleri koruyan, ülkemizde rahat ve özgürce yaşamamızı sağlayan askerlerimize Kur’an-ı Kerim okuyup dualar ettik” diyerek duygularını dile getirdi.

Yorumlar

Benzer Haberler

İlginizi çekebilir

BÜYÜKŞEHİR EKİPLERİ ARALIKSIZ ÇALIŞIYOR

BÜYÜKŞEHİR EKİPLERİ ARALIKSIZ ÇALIŞIYOR

Hazır Site by Uzman Tescil