Ana Sayfa İzmir, Türkiye 6 Mart 2020

İNSAN KAYNAKLARI ARAŞTIRMALARININ GELECEĞİ DOKUZ EYLÜL’DE MASAYA YATIRILD

Dokuz Eylül Üniversitesi Reha Midilli Foça Turizm Fakültesi ve Sosyal Bilimler Enstitüsü işbirliğiyle İnsan Kaynakları (İK) Araştırmalarının Geleceği konulu konferans düzenlendi. İngiltere (Birleşik Krallık)’nin saygın yükseköğetim kuruluşlarından Bath Üniversitesi’nden Doç.Dr. Yasin Rofcanin tarafından verilen konferansı  çok sayıda lisansüstü öğrencisi, araştırmacı ve akademisyen izledi.

Doç.Dr. Yasin Rofcanin; İzmir’in Buca İlçesi’nde bulunan Dokuz Eylül Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü konferans salonunda gerçekleştirilen konferansta; “İnsan Kaynakları Araştırmalarında Güncel Gelişmeler”i ayıntılı olarak anlattı. Alanında en etkili ve nitelikli dergilerde yayınlanmış araştırmalarından verdiği çeşitli örneklerle İKı alanını şekillendiren başlıca eğilimleri, yükselen araştırma konularını tartışmaya açtı. Konferansa  katılan çok sayıda lisansüstü öğrencisi, araştırmacı ve akademisyen’lerle örgütsel davranış, psikoloji, insan kaynakları yönetimi alanında kuramsal yaklaşımlar ve güncel yönelimler ele alındı. Alandaki son gelişmeler  tartışıldı.Yeni araştırma fikirleri ortaya kondu.

Konuşmacı ve katılımcılara teşekkür eden Reha Midilli Foça Turizm Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Metin Kozak, gelecekte de önemli akademik buluşmalara ev sahipliği yapmaya devam edeceklerini vurgularken, Dekan Yardımcısı Doç.Dr.Emir Özeren dijital çağın İK uygulamalarının herkese aynı, tek tip uygulamalar yerine, her çalışanın özel gereksinimlerine cevap veren, farklılıkların yönetimini, eşitlik ve kapsayıcılığı öne çıkaran İK Yönetimi uygulamaları olduğunun altını çizdi.

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil