Ana Sayfa Güncel, İzmir 6 Mart 2020

Minibüsçülerden farklı girişim…

İzmir Minibüsçüler Odası Başkanı Taner Uğuz ile odanın yönetim kurulu üyelerinden Yüksel Kamay farklı bir sektörde girişimciliğe başladı. Bir grup işadamı ile birlikte Bayraklı Adliye mevkiinde Ziyade lokantasını açan Uğuz ve Kamay, dizaynı ve damak tadı ile farklı bir mekan hazırladıklarını söyledi.

Restoranın açılışı için düzenlenen törene Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İESOB) Başkanı Zekeriya Mutlu ile İzmir’deki şoför odalarının başkan ve yöneticileri katıldı.

Tuzu biberi ailesi

Açılışta konuşan Taner Uğuz, yeni istihdam alanları yaratmanın ve üretmenin heyecanını yaşadıklarını kaydederek, ‘Faklı alanlarda üretmek, topluma ve sosyal refaha katkı vermek güzel bir şey. Gıda sektörü bizim için yeni değil. Kahvaltı konsepti ile hizmet veren 14 şubeli Tuzu Biberi markasına da Yüksel Kamay ile birlikte ortaklığımız var. Yeni bir adım daha attık, modern dizaynlı restoranımızla Bayraklı’nın sosyal hayatına katkı vereceğimize inanıyoruz’ dedi.

İzmir Minibüsçüler Odası’na kayıtlı tüm üyeleri lezzetlerinden tatmaya davet eden Kamay ise, ‘Üyelerimiz de burayı kendi yeri gibi görsün. Aileleriyle birlikte restorana gelen üyelerimize en iyi hizmeti vereceğiz’ şeklinde konuştu.

Ekonomiye katkı

İşletmede 40’a yakın personelin çalışacağına dikkat çeken İESOB Başkanı Zekeriya Mutlu da, ekonomik güçlüklerin yaşandığı bir dönemle yeni bir işletme açan herkesin desteklenmesi gerektiğini belirtti.

Ekonomik sıkıntıların ancak üreterek ve istihdam yaratarak hafifletilebileceğine dikkat çeken Mutlu, ‘Kendi ilgi alanlarının yanısıra cesaretle böyle bir girişim yapan Uğuz ve Kamay’ı gönülden kutluyorum. Burada istihdam edilen personelin yanı sıra buraya ürün satan, malzeme veren insanlar da ticari kazanç sağlayacak. Bu işletme ayakta durursa vergisini vererek devlete katkı sağlayacak, belki bir ikinci şubeyi açarak daha fazla istihdam ve iş olanağı yaratacak. Hayırlı olsun’ dedi.

Bayraklı’da yapılacak her yatırımı desteklediklerini ifade eden Belediye Başkanı Serdar Sandal da, ‘Gelişmeye açık bir bölge olan Bayraklı’yı ayağa kaldıracak, ilçenin kalkınmasına katkı koyacak her girişimi memnuniyetle karşılıyoruz. Uğuz ve Kamay’a teşekkür ediyorum. Adliye, gökdelen bölgesi gibi materyallerle hızla gelişen Bayraklı’nın sosyal mekanlara da ihtiyacı artıyor.

Yeni mekanın ilçe ekonomisine de katkı koyacağına inanıyorum’ şeklinde konuştu.

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil