Ana Sayfa Manisa, Türkiye 6 Mart 2020

ÖZKAN’DAN “8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ” MESAJI

“KADIN, TOPLUMUN TEMELİDİR”

AK Parti Manisa Milletvekili Avukat Mehmet Ali Özkan, kadınların; sevgi, fedakârlık, hoşgörü ve duyarlılığın simgesi; huzurlu, sağlıklı ve çağdaş toplumun mimarları olduğunu kaydetti.

Özkan, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, kadının, gerek inancımızda, gerekse kadim geleneklerimizde saygın bir yeri bulunduğunu vurguladı.

Toplumun sosyal ve ekonomik hayatta elde ettiği başarılarda kadınların önemli roller üstlendiğine dikkat çeken Özkan, “AK Parti hükümetlerince kadınlara hep pozitif ayrımcılık tanınmış ve tanınmaya devam edecektir. Türkiye Büyük Millet Meclisinde 2002’de yüzde 4,5’i bulmayan kadın milletvekili oranı, bugün 4 kattan fazla artmıştır. Özellikle TBMM’de Kadın Hakları ve Fırsat Eşitliği Komisyonu kurularak, yapılacak kanuni düzenlemelerde kadın aleyhine tüm aksaklıkların denetlenerek önüne geçilmesi sağlanmıştır” ifadelerini kullandı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin, kadına şiddetin önlenmesi için gereken çabayı gösterdiğini vurgulayan Özkan, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Milletlerin ve ülkelerin gelişmişlik düzeylerinin bir ölçütü de kadına verilen değer ve gösterilen saygıdır. Hayatımızın her alanında sınırsız sevgisi, hoşgörüsü, fedakârlığı ve üretkenliği ile var olan; yetiştirdiği evlatlar ve ürettiği değerlerle geleceğimizi şekillendiren kadınlarımız medeni toplum olmanın en önemli göstergesidir. Elbette ki kadının hakkını bir güne sığdırmak söz konusu değildir. Özellikle bizim topraklarımızda, bizim kültürümüzde kadın; hem toplumun hem de toplumun çekirdeği olan ailenin temelidir. Bu duygu ve düşüncelerle ‘Cennet annelerin ayakları altındadır’ hadisi şerifini hatırlatarak, kadınlarımıza hak ettiği değerin her alanda verilmesini diliyor, tüm kadınlarımızın Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum.”

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil