Ana Sayfa Afyonkarahisar, Türkiye 6 Mart 2020

Sezen’den 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Kadınların insanlığın umudunu yeşerttiğini kaydeden Sezen, “Sevgi dolu yürekleri ve fedakarlıklarıyla dünyamızı güzelleştiren kadınlarımızın, Dünya Kadınlar Günü’nü kutlarım” dedi.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayan AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, “Peygamberimizin ‘Cennet annelerin ayakları altındadır’ sözünün muhatabı olan, hayatımızın her bir anına dokunan ve anlamlandıran, sevgi dolu yürekleri ile dünyamızı güzelleştiren kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar gününü kutlarım” dedi.

“AK Parti olarak önemli yasal düzenlemelere imza attık”

18 yıllık AK Parti hükümetleri döneminde kadın hakları alanında önemli yasal düzenlemelere imza atıldığını vurgulayan Sezen, “Bu çalışmalar sadece Türkiye’de değil, dünyada de kendine önemli bir yer edinmiştir. AK Parti olarak siyasette kadınları daha görünür kılmak için her daim kadınlara pozitif görevler verdik. Zira kadınlarımız da bu görevleri en iyi şekilde başarı ile yerine getirmiştir” dedi.

“Doğumdan ölüme kadar her alanda varlıklarını hissediyoruz”

Cinsiyete dayalı ayrımcılığı önlemeye yönelik pek çok adım atıldığını söyleyen Sezen mesajını, “Yaptığımız yasal düzenlemeler ile hanım kardeşlerimizi toplumda daha aktif bir noktaya getirdik.

Kadını hayatın her alanında hak ettiği konuma çıkartacak çalışmalar yaptık ve bu imkânları sağladık. Bundan sonra da 2023 hedeflerimize kararlılıkla yürürken, başımızın tacı olan kadınlarımızı her alanda daha ileriye taşımakta kararlıyız. Doğumdan ölüme kadar hayatın her anında varlıklarını hissettiğimiz emekleriyle bizi biz yapan değerli kadınlarımızın bu özel gününü yürekten kutluyorum” ifadeleri ile noktaladı.

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil