Ana Sayfa Afyonkarahisar, Güncel 7 Mart 2020

AK PARTİ EMİRDAĞ 7. OLAĞAN KONGRESİ YAPILDI

AK Parti Emirdağ 7. Olağan Kongresi yoğun bir katılımla gerçekleşti. Mevcut AK Parti Emirda İlçe Başkanı İsmail Dişiçürük güven tazeledi. Kongrede konuşan AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, “Bugüne kadar gelmiş geçmiş hükümetler ihtiyaca binaen yatırım yapsaydı, biz bunca yatırımı 18 yıla sığdırmak zorunda kalmazdık” dedi.

AK Parti’nin 7. Olağan Kongre süreci başladı. Emirdağ ilçe kongresine İl Koordinatörü Kurtcan Çelebi, İl Başkanı Hüseyin Sezen, milletvekilleri Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Ali Özkaya ve İbrahim Yurdunuseven, İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban, Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk ile birlikte belediye ve belde başkanları katıldı. Kongre Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın vatandaşlara seslendiği video ile başlatıldı.

“Şehitler tepesi boş kalmayacak”

Kongrede bir konuşma yapan İl Koordinatörü Kurtcan Çelebi, “Kongreler partilerin muhasebe ve murakabe dönemleridir. Öncelikle bu onur verici görevi yapıyor olmak benim için ayrı bir gururdur. Azimle, gayretle ve samimiyetle teşkilatımızla birlikte kısa sürede bir çok başarıya imza attık. Salonumuza baktığımda gördüğüm heyecan ve şevk, Emirdağ da şehitler tepesinin boş kalmayacağını gösteriyor. Kongremiz hayırlı olsun” dedi.

“Hedeflerimize emin adımlarla yürüyeceğiz”

AK Parti İlçe Başkanı İsmail Dişiçürük de konuşmasında, “Bu asil görevi şahsıma tekrar layık gören İl başkanımızdan, milletvekillerimize ve teşkilatımızın tüm mensuplarına ayrı ayrı teşekkür etmek istiyorum. Partimiz kurulduğu günden bugüne kadar gerek teşkilat kadrolarımızda gerekse oylarıyla destekleriyle duasıyla samimiyet ve gayretleri ile partimize katkısını esirgemeyen her bir kardeşimiz her bir büyüğümüz kadın erkek fark etmeksizin teşkilatımız da yer almıştır. Bu bir bayrak yarışıdır. Bayrağı alan en yükseğe çıkarmak için mücadele verirken devreden ise duası ve desteğini eksik etmemelidir. Biz de teşkilat olarak bugünden itibaren yeni görev alacak kadromuzla birlikte gönül kırgınlığı olanların gönüllerini alacak yeni gönülleri kazanmaya ve liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde 2023 – 2053 ve 2071 hedeflerine emin adımlarla İlerlemeye devam edeceğiz” ifadelerine yer verdi.

“Bu davanın adı İslam davası”

Dişiçürük’ün ardından konuşma yapan Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu ise “Siyaset uzun soluklu bir iştir. Düne kadar ilçe başkanıydım, Rabb’imin inayetiyle sizlerin teveccühü büyüklerimizin desteği ile Emirdağ Belediye Başkanı olarak huzurlarınızda bugün siyaset hayatıma devam ediyorum. Bu iş uzun soluklu bir sabır işidir. Bugün listede olur ya da olmazsınız ama olmamanız bu davaya hizmet etmeyeceğiniz anlamına gelmiyor. Bu davanın adı İslam davası. Hizmet etmek hiçbirinize engel değil” diye konuştu.

“Yayla yoluna bu sene başlayacağız”

İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban da bir konuşma yaptı. “7 kongredir bu salonda her defasında sizlerle birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyorum” diyen Çoban şöyle konuştu; “1 Nisan 2019 dan beri İl Genel Meclis Başkanlığı yapıyoruz. Emirdağ İl Genel Meclis üyelerimiz ile birlikte Emirdağ için çalışıyoruz. Onlar muhtarlarımızdan gelen talepleri bize getiriyorlar. Bizde maksimum seviyede Emirdağ’a destek veriyoruz. Serkan başkanımızın bahsettiği Yayla yolunun asfaltlanması işine de 2020’de başlayacağız.”

“AK Parti demek hizmet demektir”

Milletvekili İbrahim Yurdunuseven de “Yapmakta olduğumuz 7. Olağan Emirdağ kongresi inşallah hayırlara vesile olur. Şimdi biraz önce çok değerli Belediye Başkanımız ve İl Başkanımız Afyon hakkında, Türkiye hakkında, Emirdağ hakkında yapılanları çok geniş bir şekilde anlattılar. Allah razı olsun. AK Parti demek hizmet demek, AK Parti’nin geldiği yerde hizmet her zaman zirvede olur. Biraz önce bir lider filmi seyrettik. Orada gördüğümüz gibi 1994’te başladığımız bu belediyecilik anlayışımız ve hizmet anlayışımız siyaset anlayışımız bugüne kadar büyük engellemelerden geçti. Gün oldu kapatma davası ile karşılaştık, gün olduğu e-muhtıra ile karşılaştık, gün oldu 15 Temmuz darbe girişimi ile karşılaştık ama her zaman şunu gördük. Bu millet neyi istiyorsa o olur. Aziz milletimiz her daim kendileri gibi gördüğü için bizleri başının üstüne tuttu” dedi.

“Onların işi yalan dolan alavere, dalavere”

Milletvekili Ali Özkaya ise “Değerli İlçe Başkanımız İsmail Dişiçürük kardeşimiz, yeni bir ekiple inşallah devam edecek enerji ile heyecan ile coşkuyla yeniden kaldığımız yerden inandığımız yolda yürümeye devam edeceğiz. Ülkemiz önemli bir noktadan geçiyor. Halkımız bunu çok iyi biliyor ve inanıyor. Anadolu insanının eğitimi zayıf da olsa irfanı ve kalp gözü çok yüksektir. Kalp gözü açık olan irfanı yüksek olan bir millet doğruyu her zaman bulur nice okumuş diplomalı cahillerden çok daha iyi bir şekilde görür. O nedenle de bizim Suriye’de niçin olduğumuzu, Libya’dan için olduğumuzu dünyanın değişik yerlerde neden olduğumuzu şehitler tepesinin boş kalmadığını çok çok iyi bilirler. Allah onlardan razı olsun. Onlar bunu bildiği için de o çok konuşan güya ‘şehitler tepesi boş kalacak’ diyen adamlar hayatları boyunca bir tek bağımsız serbest seçimi kazanmışlardır. Hiç seçimle tek başına iktidara gelmemişlerin işi gücü yalan, dolan, alavere, dalaveredir. Allah biz onlardan eylemesin” ifadelerine yer verdi.

“İlçemizin eski hali bugünkü halinden daha farklıydı”

Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu da “Değerli kardeşlerim buraya yapılanlar o kadar çok değerli ki bu da bizim gözümüzdeki Emirdağ’ın kıymetinin son derece büyük olduğunun kanıtıdır. İlçemize çok yatırım yaptık ama bunları anlatmak uzun sürecek. Değerli kardeşlerim biz iktidara geldiğimizde ilçemizin hali bugünkü halinden çok farklıydı. Ben ilçemizin her bir köyünü beldesini gezdim, gördüm ve birçok yatırıma imza attım. Bunlar sizlerin sayesinde oldu. Siz eğer bizi değil de bir başkasını tercih etseydiniz bu yatırımların binde birinin bile gelmeyeceğini iyi biliyordunuz. Doğru tercih yaparak ilçemize köylerimize ve beldelerimize yatırımları siz getirdiniz, biz vesile olduk” diye konuştu.

“Bütün yatırımlarımızı 18 yıla sığdırdık”

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen ise konuşmasında “Bugün bunca yatırımın 18 yıla sığdırılması, o çetelerin emir ve buyrukları ile iş yapanların halkın sorunlarına göz yummasıdır. Bugüne kadar gelmiş geçmiş hükümetler ihtiyaca binaen yatırım yapsaydı, biz bunca yatırımı bu kadar süreye sığdırmak zorunda kalmazdık. Yatırımlarımız halkın sosyal faaliyetlerine, özel ihtiyaçlarına yönelik olurdu. Cumhuriyet tarihi boyunca Emirdağ ilçemize bağlı 52 köyün önünden geçmeyenlerin hiçbir söz söylemeye hakkı yoktur. Biz bu köylerimize 314 bin 101 metre kanalizasyon şebekesi kurduk. Allah’a şükür şapkasını koyup kaçanlardan olmadık, halkımız da bize destek verdi ve bu işler de şükürler olsun bize nasip oldu. Çünkü yıllarca ucube işlerle uğraştılar” ifadelerine yer verdi.

“Haklı mücadelemizden geri dönmeyeceğiz”

Türkiye’nin bugünü ve geleceği bakımından tarihî ve hayati bir mücadele içerisinde olduğunu vurgulayan Sezen şöyle dedi: “Neticeleri en az 100 yıl önceki kadar büyük olacak bir mücadeleden, ülkemizin ve milletimizin menfaatlerini koruyarak zaferle çıkmak için gece gündüz demeden

çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu büyük mücadeleyi verirken, kanlarıyla bu toprakları bize vatan kılan tüm şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum. Zulme karşı verdiğimiz hak mücadelesi sonuna kadar devam edecektir. Şehitler tepesi boş değildir, boş kalmayacaktır. Türkiye haklı mücadelesinden hiçbir zaman geri durmayacaktır. Hiçbir şehidinin kanını yerde bırakmayacaktır. Hiçbir ihaneti unutmayacaktır.”

Kongre konuşmaların ardından hatıra fotoğrafı çekilmesi ve oy kullanımının sonrasında sona erdi.

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil