Ana Sayfa Haberler, Kütahya 9 Mart 2020

BAŞKAN IŞIK; “KADINLARIMIZ EMEĞİN VE BAŞARININ SİMGESİDİR”

Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, 8 Mart Dünya Kadınlar günü münasebetiyle Kütahya Belediyesi personeli ile kahvaltıda bir araya geldi.

Belediye Sosyal Tesislerinde Kütahya Belediyesi personeli ile kahvaltıda bir araya gelen Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK; Toplumun temel taşı olan kadınlarımız,  yarınlarımızın ışığı, emeğin ve başarının simgesidir. Hayatın her alanında önemli roller üstlenerek, özveri ile verdikleri mücadele sonucunda sesini duyuran her kadını takdir ediyor ve destekliyoruz. Aile ve toplum yapımızın temelini oluşturan başta şehit anneleri ve eşleri olmak üzere tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum, dedi.

Kütahya Belediyesinin projeleri hakkında da açıklamalarda bulunan Başkan IŞIK; Kütahya Katılımcı Kadınlar Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifimizi kurduk. Çalışmalarımız tamamlandığında Kütahya’mızdaki tüm kadın hemşehrilerimize ulaşmayı hedefliyoruz. Sosyal Sorumluluk projelerimiz kapsamında çalışan annelerimizin çocuklarını güvenle emanet edebileceği ve kadın istihdamına katkı sağlayacak olan Kütahya Belediyesi Çocuk Bakımevimizin ön kayıtları başladı. 3 ile 6 yaş arası çocukların bakımının yapılabileceği bakımevimizin hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum, şeklinde konuştu.


Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil