Ana Sayfa Manisa, Türkiye 10 Mart 2020

Manisa İl Tarım ve Orman Müdürlüğünden Çiftçi Danışma Hattı İle Tarıma Destek

Manisa İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, eğitim, yayın ve danışmanlık hizmetleri kanallarına bir yenisini daha ekledi. Pilot bölge olarak seçilen Akhisar, Salihli ve Turgutlu İlçelerindeki çiftçiler, Whatsapp Çiftçi Danışma Numarası üzerinden mesajlarını ileterek, konusunda uzman Mühendis ve Veterinerlere; desteklemeler, tarımsal ve hayvansal üretimle ilgili sorularını anında iletip, cevap alabilecekler.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Manisa İl Tarım ve Orman Müdürü Metin Öztürk; “İl Müdürlüğümüz, saha çalışmaları, internet ve sosyal medya uygulamalarından sonra şimdi de “Whatsapp Çiftçi Danışma Hattı” ile çiftçilerimize danışmanlık hizmetini başlatmıştır.

Projemiz başlangıçta üç İlçemizde; Akhisar, Salihli ve Turgutlu İlçelerimizde uygulanacaktır. Çiftçilerimiz Akhisar İlçemizde 0 552 688 20 42, Salihli İlçemizde 0 552 439 07 80 ve Turgutlu İlçemizde 0 551 027 34 45 nolu Whatsapp numaralarına yazılı, sesli veya görüntülü mesajlarını atabileceklerdir.

Böylece çiftçilerimiz tarlasından, bağından, bahçesi veya ahırından hattımıza mesajlarını atarak anlık olarak tarımsal ve hayvansal üretime yönelik sorunlarını iletme, çözme, bilgi paylaşma ve bilgi alma imkânına sahip olacaklar, sorunlarına en hızlı ve etkili bir şekilde çözüm imkânı bulacaklardır.

Uygulamamızın üreticilerimiz için hayırlı olmasını diliyor, ürünlerinin bol, kazançlarının bereketli olmasını temenni ediyorum” dedi.

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil