Ana Sayfa Güncel, Kayseri 10 Mart 2020

ÖRNEK ŞEHİRDEN ÖRNEK SÖZLEŞME

Kayseri Büyükşehir Belediyesi ile KASKİ ve ilçe belediyelerinin çalışanlarını kapsayan toplu sözleşme Türkiye’de örneği olmayan bir törenle imzalandı. Hak İş Konfederasyonu’na bağlı Hizmet İş Sendikası ile yürütülen toplu sözleşmelerin imza töreni Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç ve ilçe belediye başkanlarının katılımıyla toplu halde gerçekleştirildi.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda yapılan imza törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Hak İş Konfederasyonu ve Hizmet İş Sendikası Genel Başkanı Mahmut Arslan, ilçe belediye başkanları, bürokratlar ve çalışanlar katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Kuran-ı Kerim okundu. 

Törende konuşan Hizmet İş Sendikası Şube Başkanı Serhat Çelik, bazı belediyelerle bir yıl bazıları ile iki ve üç yıllık olarak toplu sözleşme yaptıklarını, sözleşmelerle sosyal ve mali haklarda yüzde 13 ile 17 arasında artış gerçekleştirildiğini söyledi.

Hizmet İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Halil Özdemir de konuşmasında Kayseri’dekine benzer toplu sözleşmenin Türkiye’nin başka bir yerinde görülemeyeceğini ifade ederek, “Her alanda liderliğini gösteren Türkiye’nin parlayan yıldızı Kayseri, toplu sözleşmede de liderliğini göstermiştir” dedi.

Hak İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan ise toplu sözleşmedeki birliktelik nedeniyle Kayseri’yi tebrik etti. Büyükşehir ve ilçe belediyeleri arasındaki dayanışmayı takdir ettiğini dile getiren Arslan, bu manzaranın şehrin uzlaşmacı ve dayanışmacı kültürünün göstergesi olduğunu söyledi ve bunu sağlayan başta Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç olmak üzere ilçe belediye başkanlarına alkış istedi.

“BİRLİKTELİĞİN BEREKETİNİ YAŞIYORUZ”

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç da konuşmasında Kayseri’de birlikteliğin bereketini yaşadıklarını söyledi. Bir aile anlayışında olduklarını ve dayanışmanın en güzel örneklerini sergilediklerini ifade eden Başkan Büyükkılıç, tüm belediye çalışanlarına verdikleri emek için teşekkür etti. Kayseri belediyeciliğindeki uyumun önemini vurgulayan Başkan Memduh Büyükkılıç, ilçe belediyeleriyle el ele daha iyi hizmet vermek için çalıştıklarını söyledi.

Konuşmaların ardından hayırlı olsun temennileriyle toplu sözleşmelere imzalar atıldı.  

     

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil