Ana Sayfa Afyonkarahisar, Türkiye 10 Mart 2020

ŞEHİTLERİMİZ YAŞARKEN SAHİP ÇIKALIM

Milli görüş davamızın çınarlarından, dava büyüğümüz Adalet eski Bakanı Şevket Kazan ağabeyimiz hakkın rahmetine kavuşmuştur. Allah rahmet eylesin, geride kalanlara sabırlar ihsan eylesin.

Bugüne kadar verdiğimiz şehitlerin neredeyse tamamı dar gelirli ailelerin evlatlarıdır. Bu kardeşlerimiz bu işi aş için, ekmek için meslek olarak seçiyorlar. Çünkü maddi sıkıntılar ve geçim derdi altında ezilen ailelerden geliyorlar. Pek çoğu boğazına kadar borç batağına saplanmış durumdalar. Bu ülkede işsizlik, maddi imkansızlık milyonlarca dar gelirli ailenin iflahını kesmiş durumda.

Hangi şehit evine gittiysek evin üzerinde şanlı bayrağımız asılı, ancak evin görüntüsü garipliğin ve yoksulluğun aynası durumunda adeta. Şehitlerimiz doğduklarında gariban doğdular, büyürken gariban ve yoksul büyüdüler ve hayatları boyunca sıkıntı çektiler.

Ve maalesef ki bir uzman erbaşın maaşı; zerre kadar hayatı tehlikesi olmayan, çoğunlukla son derece rahat bir hayat yaşayan ‘Milletvekillerinin aldığı maaşının neredeyse 4’te 1’i kadar… Bu kardeslerimiz bu vatan uğruna canlarını vermeye hazır olduklarını beyan ederek bu mesleğe giriyorlar… Devletimizin görevi, en azından bu fedakarlığı takdir etmek ve bunun karşılığında devlet olarak da

fedakarlık yapmaktır.

Uzman Erbaş askerlerimizin maaşları en azından, hiçbir etkisi ve yetkisi kalmamış, parmak kaldır parmak indirin dışında tüm yetkileri tırpanlanmış Milletvekillerimizin aldığı maaşın yarısı kadar olmalıdır.

Evet, kardeşlerimiz Şehit olduktan sonra devletimiz sahip çıkıyor. Ana babasına, eşine kardeşine vs.  Ancak bu, gençliğinin baharında toprağa düşen gencimizin ne işine yarar ??

Ölüm değil, fedakarlık ödüllendirilmeli.

Vatanı ve milleti için canını ortaya koyan evlatlarımızın sadece şehit olunca değil, yaşarken de kıymeti bilinmeli. Adeta canlı kalkanımız olan bu kardeşlerimizin maaşları en azından milletvekili maaşının

yarısı kadar olmalı. İmkansızlıktan, geçim derdinden, yoksulluktan, çaresizlikten, işsizlikten bu mesleği seçen, vatan için canlarını ortaya koyan bu vatan evlatlarımıza daha müreffeh bir hayat yaşatalım.

Yaşarken de, hayattayken de bu fedakarlığın faydasını görsünler, hem kendilerinin hem ailelerinin yüzü  gülsün.

Çok iyi biliyorum ki, her zaman olduğu gibi yine “yeterli kaynak yok, nasıl verelim” diyecekler. Ne zaman “bu millete bir fayda sağlansın” desek karşımıza çıkardıkları bu bahane karşısında bizde diyoruz ki;

Etki ve yetki alanları adeta yok edilmiş Milletvekillerimizin sayısını yarıya indirelim, milletvekili danışman sayısını azaltalım, milletin parasıyla binilen “2 trilyonluk” makam araçlarının yerine “1 trilyonluk” araçlar alalım, devlet kurumlarının kurum içi eğitimlerini “beş yıldızlı” oteller yerine kurum tesislerinde yapalım veya hükümetin sadece 2 haftalık faiz ödemesi kadar parayı kurtarıp buraya aktaralım ve derhal bu kaynağı bulalım.

Yeter ki bu kardeşlerimizin yaşarken yüzü gülsün. Vatanı için canını ortaya koyan bu yiğit insanlara hiç olmazsa bu kadar bir faydamız olsun.

Evlatlarımıza sadece şehit düşünce değil, hayattayken sahip çıkalım ve onlara daha mutlu, daha müreffeh bir hayat sunalım.

Burada gelecek, burada huzur, Burada Yeniden Refah var.

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil