Ana Sayfa Afyonkarahisar, Türkiye 11 Mart 2020

Başkan Sezen’den İstiklal Marşı’nın kabulünün yıl dönümü mesajı

İstiklal Marşı’nın kabulunün 99. yılı dolayısıyla bir açıklama yapan AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen “Hasta yatağındayken kendisinin de söylediği gibi Allah bu millete bir daha istiklal marşı yazdırmasın” dedi.

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen İstiklal şairimiz ‘Hak’kın sesi Mehmet Akif Ersoy tarafından kaleme alınan İstiklal Marşı’nın, 12 Mart 1921’de 1. TBMM tarafından “İstiklâl Marşı” olarak kabul edilmesi dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

CHP zihniyeti yüzünden Mısır’da sürgünde yaşadı

Sezen, “1921 yılında yapılan yarışmaya 724 eser katılmış ama Ersoy’un yazdığı eser, İstiklal Marşı olarak kabul edilmiştir. Kabul edilişinin 99. Yılı kutlu olsun. Hasta yatağındayken kendisinin de söylediği gibi “Allah bu millete bir daha istiklal marşı yazdırmasın.” Vefatının 83. yılında, Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’a Allah’tan rahmet diliyorum. CHP zihniyeti yüzünden yaşamının son bölümünü Mısır’da devam ettirmek zorunda kalan ve orada hastalanıp İstanbul’da yaşamını yitiren, İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un cenaze merasimine 1936’da iktidarda olan bu zihniyet ve devlet erkânı katılmamış ve katılan öğrenciler de emniyette sorgulanmıştı. İstiklal şairimizi ve yapılanları büyük bir teessürle hatırlıyoruz” dedi.

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil