Ana Sayfa Engelli Haberi, Konya, Türkiye 11 Mart 2020

İŞİTME ENGELLİ ÇOCUKLARIN EVLAT EDİNİLMESİ TEŞVİK EDİLMELİ

İşitme engelli bebek ve çocukların evlat edinilmesinde karşılan sorunlar bu sorunların tespiti ve çözümüne yönelik altyapının hazırlanması amacıyla Bakan Selçuk’a soru soran MHP Konya Milletvekili Esin Kara, “Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü Türkiye’de korunmaya muhtaç çocuklara bakım, sağlık, eğitim, kültür hizmetlerini sistemli biçimde vermektedir. Bu alanda dezavantajlı gruplara yönelik özel çalışmalar yapılması gerekmektedir.” dedi.

AİLELERE DESTEK VERİLMELİ

MHP Konya Milletvekili Esin Kara İşitme engelli bebek ve çocukların evlat edinilmesinde ailelerin bilinçlendirilmesi, çocuklar hakkında eğitim verilmesi ve teşvik edilmesi gerekmektedir.” Dedi. Ayrıca Bakan Selçuk’a soru soran Kara “İşitme engelli bebek ve çocuklara yönelik evlat edindirme prosedürlerinde ailelere yönelik avantajlı uygulamalar var mı?

Çocuk hizmetleri genel müdürlüğü aracılığıyla evlat edinilmek istenen işitme engelli bebek ve çocuklarımız için evlat edinmek isteyen aileye yönelik bir öncelik sağlanabilir mi?

Karar aşamasından önce işitme engelli bebek ve çocuklarımızın evlat edinilmesine yönelik teşvik edici eğitim uygulamaları yapılabilir mi? “ dedi.

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil