Ana Sayfa Haberler, Manisa 13 Mart 2020

Büyükşehir’den Koronavirüs Seferberliği

Salgın ile ilgili ilk haberlerle birlikte hızla önlemlerini arttıran Manisa Büyükşehir Belediyesi, il genelindeki terminaller ve toplu ulaşım araçlarında dezenfeksiyon çalışmalarını sürdürüyor.

Manisa Büyükşehir Belediyesi, koronavirüse karşı şehrin sağlık güvenliğini korumak amacıyla adeta temizlik seferberliği başlattı. Toplu ulaşım araçlarından, sosyal alanlara kadar vatandaşların yoğun olarak kullandığı tüm noktalarda dezenfekte çalışması gerçekleştiren Manisa Büyükşehir Belediyesi, Merkez, Salihli, Sarıgöl, Soma, Demirci, Selendi ve Akhisar ilçelerindeki terminallerde dezenfekte çalışması gerçekleştirdi. Yolcu bekleme alanlarından, yazıhanelere kadar terminaldeki tüm bölgelerde dezenfekte ve temizlik çalışması gerçekleştirildiğini belirten Manisa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanı Hüseyin Üstün, “Her gün binlerce insanın kullandığı terminallerde, salgın hastalıklara karşı önlemlerimizi aldık. Bu anlamda terminallerde mescit, tuvalet, kafeterya, bebek odası, dükkanlar, şehirler arası otobüsler, ticari taksiler de dezenfekte uygulaması gerçekleştirdik. Periyodik olarak bu çalışmalara devam edeceğiz” dedi.

Toplu Ulaşım Araçları da Dezenfekte Edildi

Manisa Büyükşehir Belediyesi, korona virüsü (Covid-19) nedeniyle yaşanan tedirginlikleri de göz önüne alarak, ulaşımda dezenfekte ve temizlik çalışmalarını hızlandırdı. Bu kapsamda il genelinde hizmet veren toplu ulaşım araçlarında periyodik aralıklarla dezenfekte ve temizlik çalışması gerçekleştiren Manisa Büyükşehir Belediyesi, yolcuların kullanımı için araçlara el dezenfekteni koyuyor. Yürütülen çalışmalar hakkında bilgi veren Manisa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanı Hüseyin Üstün, “Vatandaşlarımızın sağlıklı ve hijyenik bir ortamda seyahat etmeleri amacıyla il genelinde hizmet veren toplu ulaşım araçlarında belli aralıklarla dezenfekte çalışmalarına devam edeceğiz” dedi.

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil