Ana Sayfa Güncel, Manisa 13 Mart 2020

Manisa Valisi Ahmet Deniz’in 14 Mart Tıp Bayramı Mesajı

İnsanın temel haklarından biri olan sağlıklı yaşam hakkı, nitelikli bir toplumun en önemli unsurudur. “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” düsturunca tüm bireylerin kaliteli sağlık hizmetlerinden yararlanması, insan sağlığının korunması ve mevcut sağlık sorunlarının giderilmesi insanlığın ve tüm toplumların en önemli hedefidir.

Bilim ve teknolojinin hızla geliştiği dünyamızda, hayatın her alanında olduğu gibi sağlık ve tıp alanında da her gün yeni gelişmeler ve ilerlemeler kaydedilmektedir. Bu alanda Türkiye, yaptığı yatırımlarla Dünyanın gelişmiş ülkeleri arasında yer almaktadır. Modern zamanın şartlarına uygun olarak dizayn edilmiş hastaneler, modern tıbbi cihazlar, nitelikli personel ve insan odaklı hizmet anlayışı ile birlikte sağlık hizmetlerinin en üst seviyeye çıkartılmış olması bunu ispat eder niteliktedir.

Her türlü övgüyü fazlasıyla hak eden sağlık çalışanlarımızın zaman zaman münferit de olsa maruz kaldığı ve bizleri derinden yaralayan şiddet olaylarının sona ermesi noktasında alınan tedbirlerin yanında vatandaşlarımızın da gereken hassasiyeti göstermesi büyük önem taşımaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle sağlıklı toplum olabilme yolunda var gücüyle çalışan, insanlığa nitelikli yaşam sunmayı amaç edinen hekimlerimizin ve diğer tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramını kutlar, çalışmalarında başarılar dilerim.

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil