Ana Sayfa Afyonkarahisar, Türkiye 14 Mart 2020

Sezen ve Eroğlu’ndan ziyaret turu

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu ile birlikte Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çelenk ve Fertille Life Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Fatih Öğüç’ü ziyaret ettiler. Sezen ve Eroğlu ziyaretlerin ardından Kadın Kolları Başkanlığında düzenlenen istişare ve değerlendirme toplantısına katıldılar.

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, beraberinde AK Parti Afyonkarahisar milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu ile birlikte Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çelenk’e nezaket ziyaretinde bulundu. Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu. Bu ziyaretin ardından Başkan Sezen ve milletvekili Eroğlu Fertille Life Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Fatih Öğüç’ü ziyaret ettiler. Öğüç ve ekibi ile görüşen Sezen ve Eroğlu talep ve önerilerini dinledi.

“Her türlü sosyal faaliyetin içerisindeyiz”

AK Parti Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk’ün istişare ve değerlendirme toplantısına da katılan Başkan Sezen ve milletvekili Eroğlu burada birer konuşma yaptılar. İlk konuşmayı Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk yaptı. Kadın Kollarının faaliyetleri ile ilgili bilgilendirme yapan Ertürk şöyle dedi; “AK Kadınlar olarak sadece seçim dönemi değil, her daim sahada ve halkımızla iç içeyiz. Her türlü sosyal faaliyetin içerisinde yer alarak saha çalışmalarımızı sıklaştırıyoruz.”

Kadınlara seçme ve seçilme hakkı 1934’de verildi ama başörtüsü engeline takıldılar

Ertürk’ten sonra söz alan İl Başkanı Sezen ise AK Parti’nin kadınlara verdiği öneme dikkat çekerek şöyle konuştu; “Kadına pozitif ayrımcılık ilkesi, özellikle iş hayatı bağlamında AK Parti döneminde çalıştırıldı. Girişimci kadınların devlet desteğiyle önü açıldı. İşyerinde psikolojik ya da benzeri baskıları yaşayan kadınlar yasayla koruma altına alındı. Türkiye Cumhuriyeti 1934 yılında kadınlara seçme ve seçilme hakkı verdi ancak kanunlarda tanımı bile olmayan başörtüsü yasağı ile kadınlarımız seçilme hakkını tam olarak kullanamadı. Yine AK Parti öncesi iktidarlar kadınlarımızın eğitim haklarını da ellerinden aldı. Yaptığımız düzenlemeler ile bu sorunları da AK Parti çözdü.”

“Kadınların toplumsal hayatta daha çok yer almalarını amaçlıyoruz”

Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu da, “Amacımız kadın hak ve özgürlüklerinin geliştirilip toplumsal hayatta kadınların daha çok yer almalarını sağlamaktır. Gerek partimizin çeşitli kademelerinde gerekse Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde temsil noktasında kadınlara verdiğimiz değeri daha üst seviyelere taşıma gayreti içindeyiz” dedi.

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil