Ana Sayfa Manisa, Türkiye 18 Mart 2020

İŞKUR HİZMETLERİNDE KOLAYLIK SAĞLANIYOR

Manisa Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Eşref ASLAN tarafından yapılan yazılı basın açıklamasında, COVİD-19 (Koronavirüs) salgınına karşı birtakım önleyici tedbirlerin alındığı ve kurum hizmetlerinin elektronik ortamda da sağlanabileceği açıklandı.

Çin’de ortaya çıkan ve kısa sürede dünyanın birçok ülkesine yayılan COVİD-19 (Koronavirüs) salgınına karşı ülkemizde de ciddi tedbirler alınmaktadır. Bakanlığımız, Genel Müdürlüğümüz ve taşrada İl Müdürlüklerimizce de gerekli koruyucu ve önleyici dezenfekte çalışmaları yapılmakta, bir yandan da kurum hizmetlerimizin sunulması noktasında da hizmetin kesintiye uğramaması için birtakım tedbirler alınmaktadır.

Bu tedbirler kapsamında COVİD-19 (Koronavirüs) salgını riskine karşı, vatandaşlarımız İl Müdürlüğümüze ve Hizmet Merkezlerimize uğramadan da kurum faaliyetlerimizden yararlanabileceklerdir. Bu kapsamda Genel Müdürlüğümüzün yapacağı ikinci bir duyuruya kadar başvurusu devam eden ve yeni ilan edilecek tüm kamu işçi alım ilanlarına başvurular; esube.iskur.gov.tr adresi üzerinden elektronik on-line kullanıcı girişi yapılarak alınacaktır.

Ayrıca; iş arayan kaydınızın oluşturulması, açık iş ilanlarının takibi, iş başvurularını, kayıt belgesini alma, işsizlik ödeneği ve iş kaybı tazminatına başvuru vb. hizmetlerden elektronik ortamdan yararlanabilirsiniz.

Bununla ilgili olarak vatandaşlarımız e-Devlet üzerinden esube.iskur.gov.tr adresinden giriş yaparak hizmetlerimizden yaralanabilir veya ALO 170 ve İl Müdürlüğümüz ile Hizmet Merkezlerimize ait sabit numaralardan da ulaşarak bilgi alabilirler.

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil