Ana Sayfa Haberler, Kayseri 26 Mart 2020

Başkan Büyükkılıç, yaşlılarımızın koronavirüsten korunması için her türlü önlemi aldıklarını

“ULU ÇINARLAR DUA KAYNAĞIMIZ”

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, gerek Huzurevi’nde kalan gerekse 65 yaş üstü olup evlerinde yalnız yaşayan yaşlılarımız için koronavirüs tehdidine karşı önlemler aldıklarını belirtti. Başkan Büyükkılıç, Huzurevi’nin ziyaretçilere kapatıldığını ve yaşlıların sağlık durumunun 24 saat gözetim altında tutulduğunu kaydetti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, koronavirüs tehdidiyle en çok risk altında bulunan yaşlılarımıza her zamankinden çok daha fazla itina gösterilmesi gerektiğini bildirdi. Büyükşehir Belediyesi olarak dua kaynağımız olan ulu çınarlarımızın sağlıkları için her türlü tedbiri aldıklarını ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç, “Huzurevi’nde misafir ettiğimiz 142 yaşlımız için tedbirlerimizi artırdık. 1 Mart’tan bu yana aldığımız önlemleri genişleterek uyguluyoruz. Öncelikle grup ziyaretlerini, ardından yaşlılarımızın yakınlarının ziyaretlerini tamamıyla kaldırdık. Yaşlılarımızın ve Huzurevi personelimizin ateşleri başta olmak üzere sağlık durumlarını sürekli takip ediyoruz. Yaşlılarımızın sağlığı 2 doktor ve 7 hemşire ile 24 saat kontrol altında tutuluyor. Bunun yanı sıra kişisel ve kurumsal temizliği de azami derecede uyguluyoruz. Personelimizin giriş çıkışlarını da kontrollü olarak gerçekleştiriyoruz” dedi.

Huzurevi’ndeki yaşlılarımızın yanı sıra 65 yaş üzerinde olup herhangi bir sosyal güvencesi bulunmayan ve yalnız yaşayan yaşlılarımız için de gerekli çalışmaları yapmaya devam ettiklerini ifade eden Başkan Büyükkılıç, bu durumdaki 100’e yakın yaşlımızın günlük ekmek ve yemeklerini bizzat evlerine servis etmeyi sürdürdüklerini belirtti.

Ulu çınarlarımızın dua kaynağımız olduğunu vurgulayan Başkan Büyükkılıç, “Allah onları başımızdan eksik etmesin. Tüm hemşehrilerimizden bu dönemde yaşlılarımıza karşı çok daha fazla hassasiyet bekliyoruz. Onların ve kronik hastalığı bulunan hemşehrilerimizin evlerinden çıkmaması bu dönemde yaşadığımız kayıpların artmasını engelleyecektir” diye konuştu.

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil