Ana Sayfa Manisa, Türkiye 30 Mart 2020

Seyahat İzin Kurulu, Şehirlerarası Otobüs Terminalinde Hizmet Veriyor

Koronavirüsün ülkemizde yayılmasını önlemek amacıyla uygulamaya konulan “Şehirlerarası Seyahat Tedbirleri” kapsamında oluşturulan Seyahat İzin Kurulu, kriterleri uygun olan 26 vatandaşımıza ‘Seyahat İzin Belgesi’ düzenledi.

Koronavirüsün ülkemizde yayılmasını önlemek amacıyla şehirlerarası otobüs yolculukları Valilik iznine bağlanmış, vatandaşlarımızın da ‘Seyahat İzin Belgesi’ olmadan yolculuk yapması yasaklanmıştır. Alınan tedbirler kapsamında, Valiliğimizce oluşturulan Seyahat İzin Kurulu Manisa Şehirlerarası Otobüs Terminalinde hizmet vermeye başladı. Şehirlerarası yolculuk yapmak isteyen vatandaşlarımızdan tedavi ihtiyaçları nedeniyle doktor kararıyla sevk edilen, birinci derece yakınları vefat eden veya ağır hastalığı olanlar ile özellikle son on beş gün içerisinde ilimize gelmiş ancak kalacak yeri bulunmayanlar için ‘Seyahat İzin Belgesi’ düzenleniyor. Bugün itibari ile Seyahat İzin Kurulu tarafından, kriterleri uygun olan 26 vatandaşımız 3 otobüs ile gitmek istedikleri şehirlere gönderilmiş olup, 230 vatandaşımızın da seyahat talebi değerlendirmeye alınmıştır.

Başvurular, E-Devlet Üzerinden Yapılabiliyor

Seyahat İzin Belgesi almak isteyen vatandaşlarımız başvurularını e-Devlet üzerinden de yapabiliyor. Seyahat İzin Kurulu tarafından yapılan değerlendirme sonrasında başvuru sahiplerine “Başvurunuz kabul edilmiştir” veya “Başvurunuz ret edilmiştir” şeklinde SMS üzerinden bildirim yapılıyor.

Otobüs Terminalinde Sağlık Kontrolü de Yapılıyor

Manisa Şehirlerarası Otobüs Terminalinde görevli sağlık ekipleri tarafından da Seyahat İzin Belgesi alarak İlimizden başka bir şehre gidecek olan vatandaşlarımız ile ilimize gelen vatandaşların sağlık kontrolleri de yapılıyor.

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil