Ana Sayfa Haberler, Manisa 9 Nisan 2020

‘Yalnız Değilsiniz’

MASKİ Genel Müdürlüğü Abone İşleri Daire Başkanı Talip Akbaş, Soma ilçesinde salgın tehdidi nedeniyle evlerine hizmet götürdükleri vatandaşları ziyaret etti. Ziyaretlerde, Ekrem Mace ve Aytekin Çam isimli aboneler, yapılan bu hizmetin kendilerini virüs tehdidinden koruduğunu belirterek, Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e teşekkür ettiler.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, koronavirüs salgını dolayısıyla sokağa çıkma yasağı bulunan vatandaşlara yardımcı olmaya devam ediyor. Bu kapsamda, Soma ilçesinde de evlerinde hizmet verilen vatandaşları Abone İşleri Daire Başkanı Talip Akbaş ziyaret etti. Akbaş’a, Soma MASKİ İlçe Şefi Ayşe Yorulmaz eşlik etti. Malulen emekli Aytekin Çam ile 65 yaş üstü abonelerden Ekrem Mace’nin evlerini ziyaret eden Akbaş, vatandaşların işlemlerini geçekleştirdi. Abonelere her zaman yanlarında olduklarını belirten Akbaş, Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün de selamlarını iletti.

“Başkan Ergün’den Allah razı olsun”

Ekrem Mace isimli vatandaş, hayata geçirilen uygulamanın önemine değinerek, memnuniyetini ifade etti. Mace, “Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’den Allah razı olsun. Evden çıkmadan işlemlerimiz yapılıyor” dedi. Bir diğer vatandaş Aytekin Çam ise ayağının kırıldığını ve malulen emekli olduğunu belirterek, emeği geçen herkese teşekkür etti.

“Her zaman vatandaşımızın yanındayız”

Vatandaşın her talebine dönüş sağladıklarını belirten Daire Başkanı Akbaş, “Kurumumuz tarafından yıllar önce başlatılan ‘Yalnız Değilsiniz’ projesi var. Bu proje ile uzun zamandır zaten vatandaşımızın yanındaydık. Hasta, yaşlı, engelli, şehit yakını ve gazilerin yanı sıra işlemlerini yapma imkanı bulamayan abonelerin de faydalandığı sistem sayesinde karta su yükleme, fatura ödeme gibi hizmetleri abonelerimize sunuyorduk. İçinde bulunduğumuz bu salgın döneminde ise vatandaşımızın ilaç taleplerini bile karşılıyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’ün talimatları ile başlayan ve çığ gibi büyüyen bu projemizin önemi bugünlerde daha iyi anlaşılıyor. Tüm vatandaşlarımız 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı bulunanlar öncelikli olmak üzere 185 Çağrı Merkezi’ni arayıp taleplerini iletebilirler. Bu süreç bitene kadar yeter ki evden çıkmayın. Her zaman vatandaşımızın yanındayız” dedi.

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil