Ana Sayfa Manisa, Türkiye 10 Nisan 2020

İl Müdürü Öztürk Tarımsal Üretim Alanlarında İncelemelerde Bulundu

Manisa İl Tarım ve Orman Müdürü Metin Öztürk, yaşanan küresel salgın sürecinde tarımsal üretim çalışmalarını incelemek, çiftçilere destek olmak ve onların sorunlarını yerinde dinlemek amacıyla saha çalışmalarına katıldı.

09.04.2020 tarihinde Gölmarmara İlçesine giden İl Müdürü Metin Öztürk burada domates fidesi diken üreticilerle bir araya geldi. Onlarla birlikte fide dikimi gerçekleştirdi. Onlardan gelen soruları yanıtladı.

“Tarlada izi olmayanın, harmanda yüzü olmaz” atasözüne vurgu yapan İl Müdürü Metin Öztürk; “Tarlalarımızı zamanında sürüp, ekmeli, çapalamalı, gereken iş ve işlemleri vaktinde gerçekleştirmeliyiz. Zor bir süreçten geçiyoruz. Tarımsal üretimimiz durmamalı. Hep beraber bu sıkıntılı günlerin de üstesinden geleceğiz. Bu süreçte çiftçilerimize büyük sorumluluklar düşüyor. Bizlerde onların bu zor zamanlarında yanında yer alıyor, teknik personellerimizle, bilgi ve birikimlerimizle onlara destek olmaya çalışıyoruz. İl ve 17 İlçe Müdürlüğümüzdeki personellerimiz topyekûn saha çalışmalarını aralıksız devam ediyorlar” dedi.

İl Müdürü Öztürk, Bağ ve Buğday dikim alanlarında incelemelerine devam etti.

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil