Ana Sayfa İzmir, Türkiye 13 Nisan 2020

ALOSBİ’den sağlık çalışanlarına destek

Aliağa Kimya İhtisas ve Karma Organize Sanayi Bölgesi (ALOSBİ) ile bünyesindeki firmalar, Koronavirüs (Covid-19) ile mücadele kapsamında Aliağa Devlet Hastanesi’ne ekipman desteği verdi.

Canları pahasına en ön safta çalışan sağlık personellerine ülkenin dört bir yanından destek yağıyor. Yeni tip koronavirüse karşı Türkiye’nin mücadelesi sürerken, koruyucu ekipman malzemelerin önemi de giderek artıyor. Bu doğrultuda ALOSBİ, koronavirüsten kaynaklanan Covid-19 salgınına karşı toplumsal dayanışmayı artırmak amacıyla sağlık çalışanlarına destek kararı aldı.

ALOSBİ Bölge Müdürlüğü, sağlık çalışanları için en riskli ortamlardan biri olan tahlil alma sürecini daha güvenilir kılmak için içerisinde filtre sistemi bulunan 2 adet numune ve sürüntü alma kabini gönderdi. ALOSBİ içerisinde faaliyet gösteren CS Wind Turkey Kule İmalatı A.Ş. 3 bin adet eldiven, 1000 adet kullan at maske, 1000 adet de FFP2 tipi maske; Akın Haddecilik San. ve Tic. Ltd. Şti. 100 adet doktor önlüğü, ADÇ Aliağa Demir Çelik Cüruf Geri Kazanım Maden San. ve Tic. A.Ş. 186 adet doktor önlüğü, Ravago Petrokimya Üretim A.Ş. 2 adet masa üstü koruyucu kabin, İzmir Mühendislik ise kullan at maske ile Adamar Dış Ticaret ve Denizcilik Hizmetleri Ltd. Şti de çeşitli sayıda koruyucu ekipman paketlerini koşulsuz olarak Aliağa Devlet Hastanesi’ne bağışladı. ALOSBİ bu destekle, süreç boyunca üzerine düşen sorumluluğu büyük bir özveri ile yerine getireceğini Türkiye’ye kanıtladı.

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil