Ana Sayfa Manisa, Türkiye 16 Nisan 2020 358 Görüntüleme

Manisa’da Sezonun İlk Kirazı Hasat Edildi

Türkiye’nin erkenci kiraz üretim bölgelerinden olan Manisa’nın Şehzadeler ilçesinde sezonun ilk kirazı hasat edildi.

Kuzey yarımkürede kirazın en erken yetiştiği yer olan Manisa’nın Aşağıçobanisa Mahallesindeki kiraz üreticileri, erkenci çeşit “Cristobalina” cinsi kirazların toplamasına başladılar.

Sezonun ilk kiraz hasadına katılan Manisa İl Tarım ve Orman Müdürü Metin Öztürk; “Şehzadeler İlçemizde 21 bin dekar alanda kiraz üretimi yapılmaktadır. Burada ürettiğimiz kirazları dünyanın dört bir yanına ihraç ediyoruz. Manisa, yaş sebze meyvede, kuru meyvede, çekirdeksiz kuru üzümde çok önemli bir ihracatçı şehir konumunadır. Kiraz da bizim çok önemli bir ihracat ürünümüzdür. Üreticilerimiz tekniğine uygun bir şekilde kirazı üretiyorlar ve buradan dünyaya ihraç ediyorlar. Bugün 16 Nisan tarihi itibariyle Aşağıçobanisa Mahallemizde, üreticilerimiz ile birlikte kuzey yarım kürenin açık alandaki ilk kirazını hasat ettik. Hasat sezonumuzun üreticilerimiz, Manisa’mız ve Ülkemiz için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

16.04.2020 tarihinde gerçekleşen kiraz hasadına; Manisa İl Tarım ve Orman Müdürü Metin Öztürk, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Meran Kayhan, Manisa Kiraz Üreticileri Birlik Başkanı Suhip Kocagöbek, teknik personeller ve üreticiler katıldı.

Yorumlar

İlginizi çekebilir

MHP #İzmirBizim”ile Gündem

MHP #İzmirBizim”ile Gündem

Hazır Site by Uzman Tescil