Ana Sayfa İzmir, Türkiye 16 Nisan 2020 374 Görüntüleme

Sağlık ve emniyet çalışanlarına özel ikramlar

Sağlıklı yemek için covid-19 ayarı

Bortar’da koronaya karşı hijyen seferberliği

Sağlık ve emniyet çalışanlarına özel ikramlar

Türkiye’nin en büyük hazır yemek firması olan Bortar Group üretim tesisinde sağlıklı yemek için covid-19 önlemeleri aldı. Bortar’ın aldığı önlemler laboratuvarlarla yarışacak seviyeye ulaştı. Dezenfeksiyon tünelinden ateş ölçümü ile girilen, her 30 dakikada bir dezenfeksiyonun yapıldığı, asansörlerin kullanım dışı bırakılarak temassız fotoselli kapı sistemine geçildiği Bortar’da, tüm üretim ve çalışma alanları düzenli olarak profesyonel ekipler tarafından dezenfekte ediliyor.

Ayrıca bu süreçte hayatları pahasına covid-19 ile mücadele eden sağlık çalışanlarını da unutmayan Bortar, her gün bir sağlık kuruluşuna ve emniyet birimine ikramlıklar gönderiyor.

Bortar Gorup Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Küçükkurt, dünyanın ve ülkemizin zor bir dönemden geçtiği bu günlerde,temel ilkelerinden olan hijyen ve sağlığa verdikleri önemi Covid-19 sürecinde bir dizi ekstra tedbirle desteklediklerini söyledi.

Bortar ailesi olarak;tüm paydaşların sağlığını ve ürünlerin lezzeti, kalite ve hijyenini korumak için tedarik ayağında herhangi bir aksaklığa mahal vermeden,çalışmalara titizlikle devam ettiklerini vurgulayan Bortar Başkanı Hasan Küçükkurt, “Sosyal izolasyonun ve kişisel hijyenin ön planda olduğu bu tedbirler kapsamında; öncelikli olarak, fabrikamıza ziyaretçi girişi sınırlandırılmış olup tüm girişlerde ateş ölçümü, maske ve dezenfektan uygulaması yapılmaktadır. Tesis girişine dezenfeksiyon tüneli kurulmuş ve tüm çalışanların bu tünelden geçerek tesise girişi sağlanmıştır. Asansör kullanımı durdurulup, el değmeden açılan otomatik kapılar kullanılarak temas noktaları azaltılmıştır” dedi.

Dezenfeksiyon iki katına çıkarıldı

Fabrikada görev yapan iş yeri hekimlerine ek olarak, sağlık memurları istihdam ettiklerini ve çalışanların her vardiya öncesi ateş ölçümü, bir dizi sağlık muayenesi ve sağlık anketi yapılarak tesise girişine izin verdiklerine dikkat çeken Küçükkurt, “Yemek saatlerini de üç gruba ayırdık, tek kullanımlık çatal bıçağa geçtik ve oturma düzenini sosyal mesafeyi koruyacak şekilde değiştirdik. Sosyal alanları da her kullanım sonrası dezenfekte ediyoruz. İşletme içerisindeki gıda ile temas eden tüm yüzeylerin, soğuk hava depoları, nakliye araçları ve diğer tüm depoların dezenfeksiyon sıklığını ise iki katına çıkardık” diye konuştu.

Sağlık kuruluşlarına özel servis sistemi

Üretim hattı içinde anons sistemi oluşturularak; her yarım saatte bir iş durdurulup el-ekipman dezenfeksiyonu yaptıklarını vurgulayan Küçükkurt, yemek servisi verdikleri sağlık kuruluşu paydaşlarına ayrı bir servis sistemi de kurduklarını belirtti. Covid -19 mücadelesinde büyük bir fedakarlıkla çalışan sağlık çalışanlarının yemek ihtiyacını karşılamak ve onların güvenliğini sağlamak adına; hastanelere ve sağlık kuruluşlarına özel Borboxgönderimi, ayrı araç ve personel istihdamı uygulamasına geçildiğini belirten Küçükkurt, “İçinde bulunduğumuz dönemde paket yemek talebini karşılamak adına, günlük 50 bin adetpaket yemek kapasiteli bir paketleme makinası alınmış, ve el değmeden yüksek hijyen şartlarda paketlenenBorbox’larıntüketiciye ulaşmasını sağladık” diye konuştu.

Sağlık çalışanlarına ve emniyete tatlı ikramı

Bu bağlamdapandemi dolayısıyla görev başında olan sağlık çalışanlarınave emniyet mensuplarına destek amaçlı onların enerjilerini yükseltmek için ikramlıklar gönderdiklerini söyleyen Küçükkurt, “Türkiye’nin en büyük mutfağı olarak; daha sağlıklı, daha mutlu, daha lezzetli ve daha temiz bir dünya için; biz üstümüze düşeni yaptığımıza inanıyor, tüm dünya ve ülkemiz için bu zor günlerin bir an önce bitmesini temenni ediyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil