Ana Sayfa Gaziantep, Haberler 18 Nisan 2020 361 Görüntüleme

BÜYÜKŞEHİR, FEDAKARCA ÇALIŞAN AİLE HEKİMLERİNİ UNUTMADI

– BÜYÜKŞEHİR, AİLE HEKİMLERİNİN MASKE VE YÜZ SİPERLİĞİ İHTİYAÇLARINI KARŞIYOR

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Corona Virüs (COVID-19) Salgını’na karşı yürüttüğü mücadeleye bir yenisini daha ekledi. Gaziantep Ticaret Odası’yla yürütülen ortak çalışmayla

Şehir merkezinde bulunan aile sağlığı merkezinde görev yapan aile hekimlerine 514 tane yüz siperliği ve maske dağıtıldı.

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafında “pandemi” yani küresel bir salgın olarak ilan edilen Corona Virüse karşı Türkiye’de de etkin mücadele devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi, salgına karşı fedakârca çalışan sağlık çalışanlarının yanında olarak, tedbirlerini almalarında yardımcı oluyor. Gaziantep Ticaret Odası ve Büyükşehir Belediyesi’nin işbirliğinde Aile Sağlığı Merkezi’nde görev yapan, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın salgına karşı mücadelede önem atfettiği, filyasyon çalışmalarında da destek sağlayan aile hekimlerinin maske ile yüz siperi ihtiyaçlarının karşılanması için harekete geçildi. Bu kapsamda Şahinbey’de 270, Şehitkâmil’de ise 244 aile hekimine Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Kursları (GASMEK) tarafından üretilen maskelerle Ticaret Odası’nın sağladığı yüz siperlikleri dağıtıldı. Büyükşehir ekiplerince yapılan dağıtımlarla yoğun mesai harcayan 514 hekim yeni siperlik ve maskelerini kullanmaya başladı.

Öte yandan Büyükşehir Belediyesi, kent merkezinde bulunan aile sağlığı merkezlerinin dezenfekte çalışmalarına devam ediyor. Tedarik edilen yeni tedbir malzemeleriyle tanı ve takip konusunda önemli bir basamak olan aile hekimlerinin virüse karşı korunması hedefleniyor.

Etiketler:

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil