Ana Sayfa Haberler, Konya 18 Nisan 2020 357 Görüntüleme

Büyükşehir’den 23 Nisan’da Çocuklar İçin Resim Yarışması

Konya Büyükşehir Belediyesi, yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle evlerinde olan çocuklara yönelik 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla resim yarışması düzenliyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi, yeni tip koronavirüs (KOVİD-19) nedeniyle evlerinde olan çocuklar için eğlenceli etkinlikler gerçekleştirmeye devam ediyor. Salgın nedeniyle evlerinden çıkamayan çocukların yaptığı resimler, Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla düzenlenecek resim yarışmasında boy gösterecek.

BAŞKAN ALTAY TÜM ÇOCUKLARI YARIŞMAYA KATILMAYA DAVET ETTİ

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, sosyal medyadan resim yarışması düzenleyeceklerini duyurarak, “Balkon camlarında, pencerelerde çocuklarımızın yaptığı resimleri görüyorum. Okullar kapalı olduğu için yeteneklerini böyle sergilemek istiyorlar.‬ O halde bize düşen, güzel bir resim yarışması yapmak. Tüm çocuklarımızı yarışmaya katılmaya davet ediyorum” diye konuştu.

DERECEYE GİRECEK 100 ÇOCUĞA SÜRPRİZ HEDİYELER

Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (KOMEK) resim hocalarından oluşacak bir jüri tarafından incelenecek olan resimlerin, yarışmacılar tarafından 0534 626 84 12 numaralı whatsapp hattına ulaştırılması gerekiyor. Yarışmada ilkokul ve ortaokul kategorilerinde dereceye girecek 100 çocuğa sürpriz hediyeler verilecek. Yarışmaya katılmak isteyen çocukların, 23 Nisan saat 17.00’ye kadar başvurularını tamamlaması gerekiyor.

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil