Ana Sayfa Manisa, Türkiye 19 Nisan 2020 367 Görüntüleme

Manisa da Sokak Hayvanları Unutulmadı

Korona virüs salgınına karşı büyük bir titizlikle birçok tedbiri uygulayan Manisa İl Tarım ve Orman Müdürlüğü şimdi de sokak hayvanları için harekete geçti.

Manisa İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, sokağa çıkma yasağı dolayısıyla sokak hayvanlarının beslenmede sıkıntı yaşamamaları için sahaya inerek onlara mama ve su bıraktı.

İl Müdürü Metin Öztürk, sokak hayvanlarının aç kalmaması adına böyle bir çalışma yaptıklarını belirterek; “Yaşadığımız küresel salgın sürecinde can dostlarımız sokak hayvanlarına karşı daha duyarlı hareket ediyor, onların aç kalmamaları için gereken önemi gösteriyoruz. Sokağa çıkma yasağının uygulandığı bu hafta sonunda sokak hayvanlarının beslenmelerine yönelik çalışmalarımıza hız verdik. İl ve İlçe personellerimiz, veteriner hekimlerimiz, sokak sokak gezerek beslenemeyen hayvanlar için mama ve su bıraktılar. Can dostlarımızı seviyoruz ve onlarında yanındayız” dedi

18.04.2020 tarihinde gerçekleştirilen etkinliğe; Manisa İl Tarım ve Orman Müdürü Metin Öztürk, İl Müdür Yardımcısı Melikşah Taşkın, Doğa Koruma ve Milli Parklar Bölge Müdürü Kerim Gençoğlu, Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürü Ali Gök, Doğa Koruma ve Milli Parklar Manisa İl Şube Müdürü Uğur Bayıl, Veteriner Hekimler ile teknik personeller katıldı.

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil