Ana Sayfa Kayseri, Türkiye 30 Ağustos 2020 326 Görüntüleme

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI’NDA BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’TAN BİRLİKTELİK VURGUSU

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla düzenlenen programlara katıldı. Cumhuriyet Meydanı’nda başlayan 30 Ağustos Zafer Bayramı programına Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın yanı sıra Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, Kayseri Garnizon Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Aziz Adalı ve Kayseri Protokolü katıldı. Cumhuriyet Meydanı’nda tören, Çelenk Sunumu ile başladı.

Cumhuriyet Meydanı’nda başlayan programlar Kartal Şehitliği ve Polis Şehitliği ziyareti ile devam etti. Kartal Şehitliği ziyaretinde konuşan Başkan Memduh Büyükkılıç, “30 Ağustos Zafer Bayramını tebrik ediyorum. Şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum. Tarihi bir kez daha tekerrür ettirmeye çalışıyorlar. Nitekim Akdeniz’de yapmış olduğumuz çalışmada bizim dışımızdakilerin tamamının bir anlayış içerisinde üstümüze geliyor olması veya birlikte hareket ediyor olması da bunu gösteriyor. Demek ki tarihten ders almamışlar diye de burada ifade etmek istiyorum. Bizim bu anlayış içerisinde birliğimizi, beraberliğimizi Ay Yıldızlı Türk Bayrağımızın altında dayanışmamızı mutlaka sürdürmemiz ve birbirimize sahip çıkmamız lazım. Ufak hesapların adamı olmamamız lazım. Biz Türk Milletine minnet duyuyoruz. Bizlere bu toprakları vatan olarak kazandıran şehitlerimizin hepsini rahmetle minnetle anıyoruz” dedi.

30 Ağustos zafer bayramını tebrik eden Vali Şehmus Günaydın da başta Gazi Mustafa Kemal Paşa olmak üzere tüm şehitleri rahmet ve minnetle yad ettiklerini belirterek “ Kayseri olarak şehitlerimizin huzuruna geldik. Bu cennet vatanı bize yurt olarak bırakan kimseyi asla unutmayacağız” dedi.

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil