Ana Sayfa Haberler, İzmir 30 Ağustos 2020 327 Görüntüleme

ALİAĞA’DA 30 AĞUSTOS COŞKUYLA KUTLANDI

ALİAĞA’DA BÜYÜK TAARRUZ COŞKUSU

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 98. yıl dönümü tüm yurtta olduğu gibi İzmir’in Aliağa ilçesinde de düzenlenen törenle kutlandı. Cumhuriyet Meydanı’ndaki tören Aliağa Kaymakamı Ömer Karaman, İlçe Garnizon Komutanı Binbaşı Murat Günlü ve Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar’ın Atatürk anıtına çelenk sunmasıyla başladı. Çelenk törenin ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile birlikte Şanlı Bayrağımız göndere çekildi.

İlçe protokolünün yanı sıra çok sayıda vatandaşın katıldığı törende günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Haydar Aliyev Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Mehmet Sıtkı Arı, Ağustos ayının Türk Tarihi’nde zaferlerle dolu olduğunu belirtti. Arı, “Büyük Taarruz, sonsuza kadar bağımsız olarak var oluşumuzun, Anadolu’nun tapusunun bize ait olduğunun tescil edildiği zaferdir. Türk Milleti bütün imkansızlıkların içerisinde Atatürk’ün büyük misyon ve vizyon sahibi liderliği etrafında Kurtuluş Savaşı’nı gerçekleştirmiştir. Bize bu şanlı devleti kurup emanet eden başta Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizin ruhu şad olsun.”dedi.

İlçe Protokolü Cumhuriyet Meydanı’ndaki törenin ardından şehitlik ziyaretinde bulunarak şehitlerimizin kabri başında dua edip, kabirlerine karanfil bıraktı.

Öte yandan 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 98. yıl dönümü nedeniyle kentteki cadde ve sokaklar Aliağa Belediyesi tarafından Türk Bayrakları ile donatıldı.

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil