Ana Sayfa Güncel, Manisa 30 Ağustos 2020 329 Görüntüleme

Dereler Temizleniyor, Taşkın Tehlikesi Ortadan Kalkıyor

MASKİ Genel Müdürlüğü, Saruhanlı ilçesine bağlı İshakçelebi Mahallesi’nde dere temizlik çalışması yaptı. Yapılan çalışma ile yağışlı havalarda oluşabilecek taşkınlara karşı önlem alındı.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, il genelindeki dere temizlik çalışmalarını ara vermeden sürdürüyor. Bu kapsamda Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından Saruhanlı ilçesine bağlı İshakçelebi Mahallesi’nde 1 kilometrelik dere temizlik işi yapıldı. Yapılan çalışma ile dere yatağının çevresinde bulunan tarım arazilerinin taşkınlara karşı olumsuz yönde etkilenmesinin önüne geçildi.

Muhtar Kumal, “Yılların sorunu MASKİ ile çözüldü”

İshakçelebi Mahalle Muhtarı Metin Kumal, “Mahallemizdeki derede biriken zararlı maddeler yüzünden hem kötü koku oluşuyor, hem de suların sağlıklı akmamasından dolayı yağışlı havalarda taşkınlar meydana geliyordu. Taşkınlarda çevresinde bulunan tarım arazilerine zarar veriyordu. MASKİ Genel Müdürlüğü ekiplerine bildirdik. Ekipler hızlı bir şekilde temizlik çalışması yaptı. Taşkınlara karşı önlem alındı. Yılların sorunu MASKİ ile çözüldü. Emeği geçen ekiplerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil