Ana Sayfa İzmir, Türkiye 30 Ağustos 2020 326 Görüntüleme

MHP İzmir: Aşkın Dehanın ve Bayrağın Zaferi

30 Ağustos Aşk ve Deha; Bayrak ve Vatandır

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İzmir İl Başkanı Veysel Şahin, “30 Ağustos Türk milletin şahlanışı, küllerinden doğması, adını ve şanını yeniden yücelttiği zaferin adıdır. 30 Ağustos Türk Milletinin İstiklal Aşkı, Atatürk’ün dehası ve Mehmetçiğin bayraklaşmasıdır. 30 Ağustos Türk’ün binlerce yıllık kutlu yürüyüşü, geleceğe istiklal adına vurduğu mühürdür. Kutlu olsun.” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi İzmir İl Başkanı Veysel Şahin, bugün kutlanan 30 Ağustos Zafer Bayramının 98. Yıldönümü ile ilgili bir açıklama yaptı. Şahin yaptığı açıklamada; “Tarihin omuzlarına sorumluluklar yüklediği Türk Milleti 30 Ağustos’ta emperyalizme karşı kazandığı zaferle bütün masum milletlere örnek olmuş, İstiklale, vatana ve bayrağa olan aşkını ortaya koymuştur. Atatürk’ün askeri dehası, dava arkadaşlarının sadakat ve iradeleri, Mehmetçiğin bayraklaşması ve bütün bir milletin değerlerine aşkla sahip çıkmasıdır” diyerek zaferinin önemine vurgu yaptı.

Savaş da Zafer de Devam Ediyor

“Dün uğrunda seve seve ölmeyi göze aldığımız vatan aşkımız bugün daha büyük bir güçle bütün Türk Milletini sarmış durumdadır”, diyerek açıklamasını sürdüren Şahin, “Savaşımız da mücadelemiz de devam ediyor. Kazandığımız zaferler de her gün artıyor. Bağımsız Türk Devleti yine dünyaya örnek olacak adımlar atıyor. Zaferin şuurunda, mücadelenin farkında olmalıyız. Evlatlarımızı bu bilinçle yetiştirmeli geleceğimizi bu bilinçle şekillendirmeliyiz” dedi.

30 Ağustos Bir Şuurdur

MHP İzmir İl Başkanı Şahin son olarak şunları söyledi; “Milli bayramlarımız, milli coşkumuzun yükseldiği günlerdir. Bu günler sevinçle kutlanmalı fakat aynı zamanda da verilen şanlı mücadele de şuurla gelecek nesillere aktarılmalıdır. Bu vesile ile 30 Ağustos Zaferimizin Başkumandanı Mareşal Mustafa Kemal Atatürk’ü ve muzaffer kadrolarını; bayraklaşan Mehmetçiğimizi ve zaferde emeği olan tüm geçmişimizi rahmet ve şükranlarla anıyor hepsine Fatihalar yolluyorum. Mekanları cennet olsun. Bayramımız bütün Türk Milletine Kutlu olsun.

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil