Ana Sayfa Haberler, Manisa 30 Ağustos 2020 323 Görüntüleme

Soma AAT “Atık Yönetim Planı” Onayını Aldı

MASKİ Genel Müdürlüğü, tarafından Soma ilçesine kazandırılan Atıksu Arıtma Tesisi için Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne yapılan ‘Atık Yönetim Planı’ başvurusu onaylandı. MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Çevik, “Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün liderliğinde Atıksu Arıtma Tesislerimizi en iyi şekilde işletiyor. Daha yaşanılabilir bir Manisa için çalışmaya devam ediyoruz” dedi.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, daha sağlıklı ve temiz bir Manisa için il genelinde atıksu arıtma tesislerini başarılı bir şekilde işletiyor. Atıksu Arıtma Dairesi Başkanlığı bünyesinde çalıştırılan Soma Atıksu Arıtma Tesisi için başvurulan Atık Yönetimi Yönetmeliği kapsamında tesisi başarılı bir şekilde işleten MASKİ’nin başvurusu da Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından onaylandı. Başvuru sürecinde Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yetkilileri Soma Atıksu Arıtma Tesisine gelerek incelemelerde bulundu ve çevre mevzuatı kapsamında gereken şartların sağlandığını tespit etti. Düzgün bir şekilde işletilen tesislere verilen ‘Atık Yönetim Planı’ 3 yıl geçerli olacak.

Çevik, “MASKİ Daha Yaşanılabilir Bir Manisa İçin Çalışıyor”

MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Çevik, “İdaremiz bünyesindeki tesislerimizi gelecek nesillere daha sağlıklı bir çevre ve Manisa bırakmak için büyük bir özveri ile çalıştırıyoruz. Bu kapsamda, Soma Atıksu Arıtma Tesisimiz için de Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne başvuruda bulunduk. Onlar da tesisimizde yaptıkları incelemeler sonrasında Atık Yönetim Planı başvurumuza onay verdi. Bu verilen karar da tesisimizin başarılı bir şekilde işletildiğinin kanıtıdır. Soma Atıksu Arıtma Tesisi, Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’ün daha yaşanılabilir bir Manisa yaratmak adına çevreci yatırımlara verdiği önemi gösterdi”dedi.

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil