Ana Sayfa Güncel, İzmir 30 Ağustos 2020 322 Görüntüleme

Zafer Bayramı’nın 98.yılı Urla’da kutlandı

Türkiye Cumhuriyetinin varoluş mücadelesi olan ve “Türk Milleti yeni bir inanç ve milli bir azimle kurduğu milli egemenliğinden en küçük bir parçayı bile feda etmeyecektir” diyen Mustafa Kemal Atatürk’ün Başkomutanlığını yaptığı 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 98. yıldönümü Urla Cumhuriyet Meydanı’nda kutlandı.

Çelenk sunma ile başlayan törene Urla Kaymakamı ve Urla Belediye Başkan Vekili Önder Can, Garnizon Komutanı Albay Mehmet Kocaoğlu, Urla Cumhuriyet Başsavcı Vekili İsmail Can Akay, İlçe Emniyet Müdürü Zeynep Erdoğan Derse, Urla Birim Müdürleri, Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşları ve Urlalılar katıldı.

Günün anlam ve öneminin belirten konuşmayı yapan Piyade Yüzbaşı Murat Gerenlik; “Asil Tük Milleti, ordusuyla birlikte, varlığına ve vatanına kastedenlere karşı 98 yıl önce bugün kahramanlık ve şeref dolu tarihinden aldığı kudretiyle eşsiz bir zafer kazanmıştır. Bu zafer, tarihe gömülmek istenen bir milletin küllerinden doğuşunun, şahlanışının tarih sahnesine yeniden çıkışının ilandır. Bu kutsal ve tarihi gün vesilesiyle başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşlarını ve aziz Şehitlerimizi rahmetle anıyorum. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun” dedi.

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil