Ana Sayfa Konya 1 Eylül 2020 328 Görüntüleme

MHP Konya Milletvekili Esin Kara,Paramedik ambulans şoförlerine 4B kadro verilecekmi.!

KARA’DAN PARAMEDİK AMBULANS ŞOFÖRLERİ HAKKINDA BAKANA SORU

Paramedik ambulans şoförlerinin kadro sorunları hakkındaki soru önergesini meclis gündemine taşıyan MHP Konya Milletvekili Esin Kara, “Bakanlığınız hizmet birimlerinde 4857 Sayılı İş Kanunu ve ilgili yönetmelik hükümleri kapsamında 31.12.2018 tarihinden itibaren 112 Acil Sağlık Hizmetleri Birimi ile Paramedik Ambulans Sürücüsü alımı gerçekleştirilmiştir. Bu kapsamda bulunan personellerden bir kısmı 4D statüsünde yer alan kadrolarda asgari ücretle hizmet vermektedir.

Korona virüs pandemisi sebebiyle ülkemizin içerisinde bulunduğu zor şartlar altında aralıksız hizmet vermeye devam eden paramedik ambulans şoförleri sağlık sistemimizin önemli unsurları arasında yer almaktadır.” dedi.

4B KADROSU VERİLECEK Mİ?

Kara Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya şu soruları sordu; “Bakanlığınız bünyesinde 2020 yılı içerisinde kaç adet paramedik ambulans şoförü istihdam edilmesi planlanmaktadır? Bakanlığınız bünyesinde 4D kadro ile görev yapan kaç adet paramedik ambulans şoförü bulunmaktadır? Bakanlığınız bünyesinde 4B kadro ile görev yapan kaç adet paramedik ambulans şoförü bulunmaktadır? 4D kadro ile görev yapan paramedik ambulans şoförlerinin 4B kadrosuna alınmasına ilişkin bir düzenleme yapılması hakkında çalışmanız bulunmakta mıdır?dedi.

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil