Ana Sayfa Güncel, Manisa 1 Eylül 2020 329 Görüntüleme

Türk Bayraklı Peyzaj Düzenlemesine Verilen Zarar Anında Onarıldı

Manisa-İzmir yolu üzerinde bulunan ve Türkiye haritası ile Türk Bayrağı motifinin bulunduğu peyzaj düzenlemesine kimliği belirsiz kişilerce zarar verildi. Manisa Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Dairesi Başkanlığı, zarar verilen peyzajı anında düzenleyerek, yeniledi. Türk bayrağı motifine zarar verilmesini üzüntüyle karşıladıklarını belirten Kent Estetiği Dairesi Başkanı Hakan Göktaş, şehrin her bölgesini Türk bayrağı ile süslemeye devam edeceklerini ifade etti.

İzmir’den Manisa’ya girişte yer alan ve Manisa Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan Türkiye haritalı ve içerisinde ay ve yıldızın yer aldığı Türk bayrağı motifine, kimliği belirsiz kişilerce zarar verildi. Manisa Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Dairesi Başkanlığı ekipleri, zarar gören Türk bayrağı motifini yenileyerek, peyzaj alanını ilk günkü haline getirdi.

Manisalıların vatanına ve bayrağına bağlı insanlar olduğunu belirten Kent Estetiği Dairesi Başkanı Hakan Göktaş, “Türk Bayrağı motifine bilinçli olarak zarar verilmediğine inanmak istiyoruz.

Aksini düşünmek, bizleri derinden üzer. Netice itibariyle zarar verilen peyzajı yeniden düzenledik. Şehrimizi estetik açıdan güzelleştirirken, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’ün bayrak ve Manisa hassasiyetinden yola çıkarak, şehrimizin sembollerini ve bağımsızlık sembollerimizi de motif gibi Manisa’mızın her yanına işlemeye devam edeceğiz” dedi.

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil