Ana Sayfa Manisa 17 Ekim 2020

Köprübaşı İlçesinde Seraların Montajı Tamamlandı

Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından Örtü Altı Yetiştiriciliğinin geliştirilmesine katkıda bulunmak amacıyla çeşitli ilçelerde hayata geçirilen proje kapsamında Köprübaşı ilçesine kurulması planlanan seraların kurulumları tamamlandı.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından Köprübaşı ilçesinde temel ankraj çalışmaları ve kontrüksiyon montaj çalışmaları tamamlandı. Örtü naylonlarının da montajı yapılarak en kısa sürede üreticilere seraların teslim edilmesi planlanmaktadır. Kırsal bölgelerde yaşayan vatandaşlara gelir sağlamak amacıyla Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen Örtü Altı Yetiştiriciliğin Geliştirilmesi (Sera) projesi kapsamında 2020 yılında 104 adet sera kurulumunun tamamlanması hedeflenirken Köprübaşı ilçesine bu yıl 7 adet sera desteği verilecek. Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanı Yılmaz Usta, projeyle ilgili olarak, “Köprübaşı ilçesinde temel ankraj ve konstrüksiyon montaj çalışmaları tamamlandı.

En kısa sürede Köprübaşı ilçemize kazandıracağımız seraları üretim zamanına yetiştirmeyi hedefliyoruz. 1. ve 2. etap sera projemizde toplam 13 adet sera desteği verdiğimiz Köprübaşı ilçemize bu yıl 7 adet sera desteği vermekteyiz. Diğer taraftan Demirci ve Kırkağaç ilçelerinde toplam 39 adet temel ankraj çalışmaları da tamamlandı. Konstrüksiyon montaj çalışmaları en yakın zamanda başlayacak. Seraların anahtar teslimleri tamamlanarak üreticilere teslim edilip üretime başlanması planlanmaktadır. Daire başkanlığımız tarafından 4. etap Örtü Altı Yetiştiriciliği Geliştirme Projesi için üreticilerden gelen başvuruları incelemekteyiz. Başvuru sayıları istenilen seviyeye ulaştığında arazi kontrolleri ve ihale süreci ile 4. etap sera projemiz devam edecektir” dedi.

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil