Ana Sayfa Haberler, İzmir 23 Ekim 2020

Ege Üniversitesi 2020-2021 Eğitim- Öğretim Yılı Akademik Açılış Töreni

Ege Üniversitesi 2020-2021 Eğitim- Öğretim Yılı Akademik Açılış Töreni; Yükseköğretim Kurulu Üyesi ve TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal’ın katılımıyla gerçekleşecek.

Ege Üniversitesi Akademik Açılış Programı saat 08.00’de Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak öncülüğünde EÜ Yönetimi ve EÜ Senato Üyelerinin Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk sunması ile başlayacak.

Ege Üniversitesi Prof. Dr. Yusuf Vardar –MÖTBE- Kampüs Kültür Merkezi’nde yapılacak tören Ege Üniversitesi Rektör Prof. Dr. Necdet Budak’ın ve İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger’in açılış konuşmaları ile başlayacak. Yükseköğretim Kurulu Üyesi ve TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal’ın “Açılış Dersi”ni vermesinin ardından program; 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılında Ege Üniversitesini yüksek puanla kazanan öğrencilere ödüllerin verilmesi ile devam edecek.

Törende, ulusal ve uluslararası alanda ödül alan akademisyenlerin takdimi de yapılacak. Program kapsamında EÜ Tanıtım Filmi gösterilip, EÜ Devlet Türk Musiki Konservatuarı Halk Dansları Topluluğu da halk oyunları sahneleyecek.

Ege Üniversitesi 2020-2021 Eğitim- Öğretim Yılı Akademik Açılış Törenine katılımınızı bekler, saygılar sunarım.

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil