Ana Sayfa Haberler, Manisa 27 Ekim 2020

BAŞKAN ÇERÇİ MEVLİT KANDİLİ’Nİ KUTLADI

Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, yayımladığı mesajla Manisalılar’ın ve tüm İslam Âleminin Mevlit Kandili’ni kutladı.

Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Mevlit Kandili dolayısıyla yayımladığı mesajda, Manisalılar’ın ve İslam Âleminin kandilini kutladı. Bu gece edilen tüm duaların kabul edilmesini temenni eden Başkan Çerçi, şu ifadelere yer verdi: “Âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (SAV) dünyaya teşrif ettiği gece olan Mevlit Kandili’ni idrak etmenin huzur ve mutluluğunu yaşamaktayız. Mevlit Kandili, peygamberimizin insanlığa bıraktığı mirası anlamak için de önemli bir fırsattır.

Bu gece ellerimizi semaya açarak huzur, barış ve beraberliğimizin pekişmesi için dua etmeliyiz. Peygamberimizin mesajını, Kur’an-ı Kerim’in getirdiği mesajı anlamak için tevekkül edelim. İslam’a ve peygamberimizin şahsına, getirdiği değerlere batı cephesinden saldırıların yoğun olduğu bir dönemi yaşıyoruz. Bilmiyorlar ki peygamberimizin ilahi mesajına onların da ihtiyacı var. Bu gece bütün insanlık için dua edelim; Cenab-ı Hakk’tan rahmet, merhamet dileyelim. Bu duygu ve düşüncelerle Mevlit Kandili’nin hayırlar getirmesini temenni ediyor; bu gecede yapılan tüm duaların milletimizin, İslam Âleminin birlik ve beraberliğine vesile olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum” ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil