Ana Sayfa Manisa, Türkiye 28 Ekim 2020

AK PARTİ İL BAŞKANI SALİH HIZLI CUMHURİYET BAYRAMI’NI KUTLADI

AK Parti Manisa İl Başkanı Salih Hızlı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yaptığı açıklamada, “Bağımsızlığından asla taviz vermeyen, inanç ve kararlılıkla sürdürdüğü İstiklal mücadelesini zaferle neticelendiren bir milletin torunları olarak bizler de aynı ruh ve azimle ülkemizin kalkınması ve gelişmesi için çalışmalıyız” dedi.

AK Parti Manisa İl Başkanı Salih Hızlı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı. Hızlı yayınladığı kutlama mesajında “Millet olarak Cumhuriyetimizin ilan edilişinin 97. yıldönümünü büyük bir sevinç ve gururla kutlamanın heyecanını yaşıyoruz. Tarih boyunca bağımsızlığından asla vazgeçmeyen Türk milleti bu uğurda nice mücadeleler vermiş, bu mücadelelerden de zaferle çıkmayı bilmiştir. 97 yıl önce Kurtuluş Savaşı’nda yedi düvele diz çökmeyen bu asil millet; genciyle, yaşlısıyla, kadını ve çocuğuyla düşmana geçit vermemiştir.

Bağımsızlık için verdiğimiz kurtuluş savaşı sonrasında ise Cumhuriyet ilan edilmiştir. En zor şartlara ve bütün imkansızlıklara rağmen hiçbir zaman umutsuzluğa kapılmayan, bağımsızlığından asla taviz vermeyen, inanç ve kararlılıkla sürdürdüğü İstiklal mücadelesini zaferle neticelendiren bir milletin torunları olarak bizler de aynı ruh ve azimle ülkemizin kalkınması ve gelişmesi için çalışmalıyız.

1923’te nasıl yeni devletimizin kuruluşunu millet olarak verdiğimiz mücadele ile taçlandırdıysak, bugün de karşılaştığımız sıkıntıları, birlik ve berberlik içinde ele ele vererek atlatacağız. Bu anlamda Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde AK Partimizin iktidarıyla birlikte Cumhuriyet tarihi boyunca görülmemiş yatırımlar ve kalkınma hamleleri gerçekleştirilmiştir. Sağlıktan eğitime, tarımdan sanayiye her alanda devrim niteliğinde adımlar atılmış ülkemiz, bölgesinde önemli bir güç haline gelmiştir.

Ortaya koyulan bu siyasi istikrarla birlikte Cumhuriyetimizin 100. yılı olan 2023 hedeflerimiz doğrultusunda ülkemiz çok daha büyük mesafeler kat edecek, birlik ve beraberlik içerisinde çok daha büyük başarılara imza atacağız. Bu duygu ve düşüncelerle aziz vatanımızın bütünlüğü ve bağımsızlığı için canlarını ortaya koyan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet; gazilerimizi minnetle anıyor, bütün vatandaşlarımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını yürekten kutluyorum.”

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil