Ana Sayfa İzmir, müzik 28 Ekim 2020

Cemal Burkay Şen’in Yeni Teklisi ‘İzmir Çukuru’

İzmirli genç müzisyen Cemal Burkay Şen, söz müziği kendine ait olan “İzmir Çukuru” adlı parçasını ve parçaya çektiği klibi tüm dijital platformlarda yayınladı.

İzmir’de uzun yıllardır çeşitli mekanlarda Indie ve Alternatif Rock tarzında müzik yapan Cemal Burkay Şen, söz ve müziği kendine ait olan “İzmir Çukuru” adlı teklisini yayına aldı. Daha önce, 2019 yılı Ekim ayında söz ve bestesi kendine ait olan ilk teklisi “Nereye Böyle”yi yayınlayan Şen, 2020’nin ilk aylarında “Anahtar” adlı teklisini, hemen ardından Nisan ayında da “Kapının Ardındaki” adlı ilk EP albümünü yayınlamıştı. “İzmir Çukuru”nda tüm enstrüman kayıtlarını kendisi yapan Şen, ayrıca bu yeni teklisine bir de klip çekti.

Teklinin kapak fotoğraf çekimleri Halil Bitki tarafından gerçekleştirilirken, klip çekimi Eren Bilgiç tarafından Bornova ve çevresinde yapıldı.

‘İZMİR ÇUKURU’ HAKKINDA

Genç müzisyen yeni şarkısı “İzmir Çukuru” hakkında şunları söyledi;

“Müziğimde yaşadığım kişisel mücadelemi, hayal kırıklıklarımı, pişmanlıkları anlatırken olaylara çatı katında küçük bir pencereden baktığımın hayalini kurabiliyorum zaten ilk bestelerimizi Bornova’da küçük bir çatı katında yapıyorduk. Bornova’nın sanata ve sanatçıya farklı bir bakış açısı kattığını düşünüyorum. ‘İzmir Çukuru’nda bu lokal hissin altını çizmek istedim.”

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil