Ana Sayfa İzmir, Türkiye 30 Ekim 2020

EGİKAD’dan Coşkulu Cumhuriyet Kutlaması

Ege İş Kadınları Derneği, üyeleri ile birlikte İzmir Arena’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı coşku ile kutladı. EGİKAD Yönetim Kurulu Üyesi Mukaddes Ertuğrul’un ev sahipliğinde Pandemi kurallarına uygun olarak günün anlamına uygun kırmızı beyaz kıyafetler giyerek bir araya gelen üyeler, önce kahvaltı yaptılar. Ardından 10. Yıl marşını hep bir ağızdan coşku ile söyleyen üyeler, ellerinde Türk bayrakları ile kutlamalarını gerçekleştirdi.

EGİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Duha Baran konuşmasında Cumhuriyet’in özellikle kadınlara büyük kazanımlar getirdiğine dikkat çekerek, Cumhuriyeti sonsuza kadar yaşatmak için mücadele edeceklerini söyledi. Cumhuriyet’in ilanının önce kurtuluş savaşı ardından muasır medeniyetler seviyesine ulaşma adına atılan adımlarla birçok ulusa örnek teşkil ettiğini belirten Baran, “Laik demokratik ve özgür bir Türkiye yolunda atılmış bu en önemli adımı gençlerimize daha iyi anlatmak, Cumhuriyet kazanımlarını yeni nesillere ayrıntıları ile aktarmak her birimizin en önemli ödevi. Cumhuriyet ilanı ilekadınlarımız özgürlüğe kavuşmuştur. Cumhuriyet’in ışığıyla aydınlanmaya, çevremizi aydınlatmaya ve özgür ruhlu, özgür fikirli bireyler yetiştirmeye devam edeceğiz” dedi.

Kutlamanın ardından EGİKAD üyeleri yeni döneme ait olarak dernekten beklentilerini ve proje önerilerini sıralarken, EGİKAD Başkan Vekili Emre Pınar Kılıç ise AB destekli yeni projeleri ile ilgili olarak üyeleri bilgilendi. Toplantıda Derneğe yeni üye olanlar ile kendilerini tanıttılar.

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil