Ana Sayfa Engelli Haberi, Haberler, Kütahya 15 Şubat 2021 3 Görüntüleme

İŞKUR’da İstihdama Engel Yok

Türkiye Çalışma ve İş Kurumu engelli istihdamına yönelik desteklerini sürdürüyor. Kütahya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, İŞKUR engelli çalıştırmayan işverenden tahsil edilen idari para cezaları fonundan, engellilerin mesleki eğitim ve rehabilitasyonu ile iş ve iş yerine uyumlarının sağlanması ve kendi işini kurmaları için hazırlanacak projeye destek vermeyi sürdürdüğünü ifade edildi.

Açıklamada, 2020/2. Döneminde İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulunca değerlendirilmek üzere gönderilen projelerden 2 engelli 2 eski hükümlü projesinin uygun bulunduğu ve uygun görülen 4 proje sahibi ile 03/12/2020 tarihinde sözleşme imzalandığı aktarıldı.

Kütahya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Kamil UÇAN; “Engelli ve eski hükümlü kişilerin kendi işini kurmasında ve engelli kişilerin mesleki eğitim alarak istihdam edilmeleri ve rehabilitasyonlarına yardımcı olmayı amaç edinen bu projeler bireylerin hayata daha kolay adapte olmalarını sağlamaktadır” diye ekledi.

Proje kapsamında, Kütahya da Skolioz hareket kısıtlığı olan ve iştime kaybı olan iki vatandaşımıza komisyon tarafından kabul edilen “Büyükbaş Hayvancılık” projeleri için 65.000 TL hibe desteği verilmiştir. Yine proje kapsamında kendi işini kurmak isteyen 2 eski hükümlü vatandaşımıza da 43.000 TL – 44.000 TL hibe desteği verilmiştir.

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil