Ana Sayfa Gündem, İzmir 16 Şubat 2021 8 Görüntüleme

Küçük Hafızlardan Gara Şehitlerimiz İçin Hatmi Şerif

İzmir Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu’nda eğitim gören İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, Gara’da PKK Terör Örgütü tarafından şehit edilen 13 vatandaşımızın ruhu için bağışladıkları Hatm-i Şeriflerin duasını yaptı. Hatmi Şerif duasına Karabağlar Kaymakamı Cemil Özgür Öneği, İzmir İl Müftü Yardımcısı Rahmi Yiğit ve Karabağlar Müftüsü Fahri Tüfekçioğlu da katıldı.

Pençe Kartal 2 Harekâtı sırasında Gara’da PKK Terör Örgütü tarafından 13 vatandaşımızın şehit edildiğini öğrenen Kestanepazarı’nın küçük hafızları, şehitlerimizin ruhları için evlerinde Hatmi Şerif okumaya başladı.

Okudukları Hatmi Şerifleri bitiren küçük hafızlar, okulların açıldığı ilk gün Kestanepazarı Eğitim Kampüsü’nde yer alan Tanınmış Mescidi’nde ikindi namazında bir araya geldi.

Şehitlerin ruhları için Hatmi Şerif okuyan küçük hafızların Hatim Duasını İzmir İl Müftü Yardımcısı Rahmi Yiğit yaptı.

“ŞEHİTLER KALBİMİZDE YAŞAR HAİNLERİN İSİMLERİ DEFTERDEN SİLİNMEZ”

Programa katılan Karabağlar Kaymakamı Cemil Özgür Öneği, öğrencilerin yapmış olduğu bu davranışın çok büyük bir olgunluk göstergesi olduğunu belirterek hepsini yürekten tebrik ettiğini dile getirdi.

Devletimizin çok güçlü olduğunu ve her daim vatandaşlarının yanında olduğunu belirten Kaymakam Öneği, “Maalesef askerlerimizin Terör Örgütü PKK’ya karşı yapmış olduğu operasyonda terör örgütünün tüm insanlık onurunu ayaklar altına alarak, aralarında sivillerinde olduğu 13 masum vatandaşımızı şehit ettiğini öğrendik.

Şehitler ölmez. Şehitler kalbimizde yaşar. Şehitler nasıl kalbimizde yaşıyorsa, hainlerin isimleri de akıllarımızdadır. Onlar da yazıldıkları defterlerden silinmez. Devletimiz günü geldiğinde hepsinin hesabını sorar” dedi.

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil