Bugun...BİLAL DEMİR ADAY ADAYLIĞINI RESMEN DUYURDU

AK Parti Manisa Milletvekili Aday Adayı Bilal Demir, AK Parti İl Başkanlığı'nda düzenlediği basın toplantısıyla, aday adaylığını resmen açıkladı. Geniş bir katılımcı kitlesiyle aday adaylığını duyuran Demir "Türkiye’nin önündeki yüzyılın kaderinin belirleneceği bir seçime gidiyoruz. 14 Mayıs gecesi, Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhur İttifakı olarak, yepyeni bir zafer kazanacağız. Bu seçime giderken; büyük bir heyecanla, büyük bir aşkla ve büyük bir şevkle, ben de yeni bir göreve talip oluyorum. Tarlada izi olmayanın, harmanda yüzü olmaz, derler… Bu kardeşinizin tarlada izi de var, harmanda yüzü de var." " dedi.

facebook-paylas
Tarih: 17-03-2023 16:21

BİLAL DEMİR ADAY ADAYLIĞINI RESMEN DUYURDU

Şehzadeler Belediye Başkan Yardımcılığı görevinden istifa eden Bilal Demir, 14 Mayıs'ta yapılacak olan genel seçimlerde milletvekili adayı olarak yarışacak isimler arasında 'ben de varım' diyerek, aday adayı olduğunu resmen duyurdu.

Coşkulu bir kalabalıkla, AK Parti İl Başkanlığı'nda düzenlenen tanıtım toplantısında AK Parti İl Başkanvekili Burhan Öztürk, İl Başkan Yardımcısı Cüneyt Kamal, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Samet Doğuş, ailesi ve sevenleri Bilal Demir'i yalnız bırakmadı.

"TÜRKİYE YÜZYILI ADINA HERKES ÜZERİNE DÜŞENİ YAPMAKLA MÜKELLEF"

AK Parti İl Başkanvekili Burhan Öztürk, toplantının açılış konuşmasını yaparak sözü Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik'e bıraktı. 14 Mayıs seçimlerinin Manisa ve ülkemiz için hayırlı olmasını dileyen Başkan Çelik "Her birimiz hangi konumda ve görevde olursak olalım Türkiye yüzyılı adına, güçlü Türkiye adına, yaraların hızlı sarılması adına Cumhurbaşkanımız ve Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın ezici bir oyla birinci turda seçilebilmesi, AK Partimizin en fazla milletvekili sayısı ile mecliste temsil edilebilmesi için gece gündüz demeden çaba ve gayret sarf etmeliyiz. Çünkü herkes üzerine düşeni yapmakla mükellef. İnanıyorum ki bugün burada bulunan herkes de can siperane koşturacaktır" dedi.

"BİZ ONUN GAYRETİNE, SAMİMİYETİNE, İHLASINA ŞAHİDİZ"

Uzun yıllar başkan yardımcısı olan Bilal Demir'in aday adaylığı vesilesi ile bir arada olduklarını anımsatan Başkan Çelik sözlerini şöyle sürdürdü; "Öncelikle Sayın Bilal Demir'e hayırlı olsun diyorum. Rabbim utandırmasın. Biz kendisini tabi yeni tanımadık. Gençlik yıllarından beri sivil toplum kuruluşları içerisinde ya da bulunduğumuz siyasi partilerde birlikte uzun yıllar çalıştık. 3 buçuk yıl merkez ilçe başkanlığı yaptığım dönemde başkan yardımcımdı. 9 yıldır Şehzadeler Belediyesinde birlikte çalışıyoruz. Çok fazla bir şey anlatmaya gerek yok. Çünkü biz onun gayretine, samimiyetine, ihlasına şahit olmasaydık bu kadar yıl kendisiyle birlikte çalışmazdık. Bugün de böylesine hayırlı bir yola çıktı. Aday adaylığı müracaatı var. Hepimiz inançlı insanlarız. Kadere, nasibe iman ediyoruz. Rabbim hakkında en hayırlısı neyse onu nasip etsin diye dua ediyoruz"

AFETLERDE HAYATINI KAYBEDENLERİ ANDI

Kahramanmaraş merkezli 11 ilimizi etkileyen deprem felaketi ve Şanlıurfa'da meydana gelen sel felaketinde hayatını kaybedenlere rahmet dileyerek sözlerine başlayan Demir "6 Şubat tarihinden buyana milletçe çok büyük bir acı yaşıyoruz. Allah’ın izniyle bu yaraları, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde, devletimizin, hükümetimizin ve milletimizin gayretleri ile saracağız." dedi.

"BU SEÇİMDE TÜRKİYE'NİN YÜZYILLIK KADERİ BELİRLENECEK"

14 Mayıs 2023'te; Türkiye’nin önündeki yüzyılın kaderinin belirleneceği bir seçime gidileceğini kaydeden AK Parti Manisa Milletvekili Aday Adayı Bilal Demir "Dünyanın yeniden şekillendiği, küresel güçlerin büyük hesaplar içinde olduğu, yeni bir dünya düzeninin kurulmaya çalışıldığı, bir dönemdeyiz. Türkiye 100. kuruluş yılında, genlerinde gizli olan, Selçuklu-Osmanlı kurucu devlet aklı ile yeni dünyaya ‘ben varım’ demek zorundadır. Türkiye bu cümleyi kurmak için, belki 100 yıl bekledi. Çünkü, 20. yüzyıl bizim için sabır yüzyılıydı. 3 kıtadan bize kalan Anadolu topraklarını koruma, burada tutunma yüzyılıydı. Onlar bizi, tarih ve coğrafyanın dışına itme planları yaptılar. Ama onların planlarını, hücrelerimizde gizli olan imparatorluk aklı ile bozduk. Artık kuruluş dönemi tamamlanmış, yükseliş dönemi başlamıştır. İşte bu başarının mimarı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'dır." şeklinde konuştu.

"BÜYÜK ZAFERLER BÜYÜK LİDERLERLE KAZANILIR"

Büyük zaferlerin, ancak büyük liderlerle kazanılacağın ifade eden Demir "Kötü bir liderle, hasbelkader, zafer kazanamazsınız. Kaybetmeye mahkum olursunuz. İşte Ukrayna'da Zelenski örneği. Ukrayna'da yıkılmadık yer kalmadı. Avrupa Birliği'nden, ABD’den gelen talimatlarla hareket etti. Ülke yangın yerine döndüğünde, arkasına baktığında, kimseyi göremedi. İşte yanlış liderle, yanlış strateji ile, yönetilen ülkenin hazin sonu… İşte bu yüzden, bu millet, cesur, kararlı, inançlı Recep Tayyip Erdoğan gibi bir liderle yürümek zorundadır." dedi.

"MESELE, VATAN MESELESİDİR"

Türkiye'nin üzerine oynanmak istenen oyunlardan bahsederek konuşmasını sürdüren Demir "Gözümüzü açmak zorundayız. Türkiye’nin yeni dönemde, yeniden bir Kuvayi Milliye ruhuna, ihtiyacı vardır. Millet olarak, birliğimiz beraberliğimiz, kardeşliğimiz, Tayyip Erdoğan gibi bir devlet adamı dehası ile birleşirse, bizi kimse yıkamaz. ABD ve İsrail planlarını uygulayamaz. Avrupa amaçlarına ulaşamaz, Yunan şımaramaz. Türkiye eğilmez ve bükülmez…" şeklinde konuştu. Aday adaylığı tanıtım toplantısında neden Türkiye'nin üzerine kurulan oyunlardan söz ettiğine değinen Demir "Mesele Bilal Demir'in milletvekili olma meselesi değildir de; onun için anlatıyorum. Bu mesele vatan meselesidir. Bu mesele bayrak meselesidir. Bu mesele millet meselesidir. İşte bu yüzden; 14 Mayıs seçimleri bizim için tarihi bir seçimdir. Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhur İttifakı mutlaka kazanmalıdır. Allah'ın izniyle, yalan ve iftira siyasetinin, milletimizin ferasetli gönlünde, karşılık bulması mümkün değildir. Bütün kalbimle inanıyorum ki; 14 Mayıs gecesi, Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhur İttifakı olarak, yepyeni bir zafer kazanacağız." diye konuştu.

"AK PARTİ'DEKİ GÖREVLERİM ŞEREF MADALYALARIMDIR"

AK Parti'deki siyasi hayatı ve aldığı görevlerden söz eden Demir "Bunlar benim şeref madalyalarımdır. Bu davanın içinde yetişmiş bir kardeşiniz olarak, gençliğini, aşkını, sevdasını bu partiye ve bu davaya vermiş, şehrin direklerine afiş yapıştırmış, broşür dağıtmış, bayrak asmış bir insan olarak, o günlerden, bugünlere verilen görevleri layıkıyla yerine getirmiş, davasına ihanet etmemiş, partilisinin boynunu yere eğdirmemiş bir insan olarak, bu şehre hizmet etmiş bir insan olarak, bugün AK Parti Manisa Milletvekili Aday Adayı olarak karşınızdayım." dedi.

BAŞKAN ÇELİK'E TEŞEKKÜR ETTİ

9 yıldır Şehzadeler Belediye Başkan Yardımcısı olarak görev aldığını ifade eden Demir, bu süre zarfında da Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik'ten çok şey öğrendiğini dile getirerek ona teşekkür etti. Demir "Bulunduğum bütün görevleri alnımın akıyla yerine getirdim. 9 yıldır kendisinden çok şey öğrendiğim dava insanı gönüllerin başkanı Ömer Faruk Çelik ile birlikte, bu şehrin insanına hizmet ediyoruz. Kendisine de bu vesile ile sizlerin huzurunda teşekkür ediyorum. Tam 29 yıldır beraberiz, davamıza hizmette. Bize önderlik yaptı. ağabeylik yaptı. Önümüzde, yol gösterdi. Allah razı olsun kendisinden. Bunu söylemezsem, büyük eksiklik ve vefasızlık olurdu." ifadelerini kullandı.

"TARLADA İZİM DE VAR, HARMANDA YÜZÜM DE"

AK Parti Manisa Milletvekili Aday Adayı Bilal Demir şöyle devam etti; "9 yıldır belediye başkan yardımcılığı görevimde, kapıma gelen, bir kişiyi bile kapımdan geri çevirmedim. Müsait değilim, görüşmeyeceğim, bugün git, yarın gel demedim. Sabırla, her gelen insanın derdini dinledim. Sıkıntısını çözdüm. Çözemediysem de, sebebini kırmadan, güzellikle anlattım. Bunu yapmak benim en doğal görevimdi. Çünkü biliyorum ki bu makamlar milletin, şehreminin bize bir emanetiydi. Bunun bilincinde olan bir kardeşinizim. Allah nasip ederse; bu şehirden milletvekili adayı ve sonrasında milletvekili olursam; aynı ruh, aynı heyecan ve aynı hassasiyetle çalışacağım. Büyük bir heyecanla, büyük bir aşkla ve büyük bir şevkle, bu yeni göreve talip oluyorum. Tarlada izi olmayanın, harmanda yüzü olmaz, derler… Bu kardeşinizin tarlada izi de var, harmanda yüzü de var."

"MİLLETVEKİLİ OLURSAM..."

Milletvekili olması halinde nasıl bir profil çizeceğine değinerek sözlerini sürdüren Demir "Bu şehirde taş üstüne taş koymak, şehrin gelişimine katkı sağlamak için, bütün yerel hizmet aktörleriyle uyum içerisinde çalışarak, Ankara'nın imkanlarını Manisa'ya taşıyacağım. Kötü gününüzde, mutlu gününüzde yanınızda olacağım. Davamın milletimin hizmetkarı olacağım. Partili, partisiz, herkesin milletvekili, kardeşi, ağabeyi, olacağım. Hemşerilerimizin kolaylıkla ulaşabildiği, derdini sıkıntısını anlatabildiği, samimiyetinden, en küçük bir şüphesi olmadığı, bir milletvekili olacağım."

"LİSTEYE GİREMESEM DE PARTİMİN YANINDA OLACAĞIM"

10 Nisan'da aday listesinin belirleneceğini anımsatan Demir, listeye girememesi halinde ise yine parti için çalışacağının sözünü verdi. Demir "Liste de olsam da olmasam da; kale gibi partimin yanında olacağım. Bu parti, benim davamın partisidir. Bizim başka gidecek yerimiz olmaz. Allah'ın kaderine iman eden bir insan, sonuçlara teslim olur. Ben bugün irademi ortaya koyuyorum. Yapılması gerekenleri yapıyorum. Allah'ın kaderine sonuçlarına teslim oluyorum. Her koşulda aynı güçle, aynı azimle, aynı enerji ile çalışacağımın, en ön saflarda koşturacağımın sözünü veriyorum." dedi.

Aday adaylık tanıtım toplantısında kendisini yalnız bırakmayanlara teşekkür eden Demir, sözlerine Arif Nihat Asya'nın bir şiirini okuyarak son verdi.Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
HABER ARŞİVİ
HAVA DURUMU
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Galatasaray 25 19 3 3 52 19 60 +33
2 Fenerbahçe 24 17 4 3 61 26 54 +35
3 Beşiktaş 25 14 4 7 45 25 49 +20
4 Adana Demirspor 25 12 4 9 47 27 45 +20
5 Trabzonspor 25 13 7 5 42 32 44 +10
6 Başakşehir FK 24 12 7 5 34 26 41 +8
7 Kayserispor 25 12 11 2 39 36 38 +3
8 Konyaspor 25 8 7 10 29 27 34 +2
9 Fatih Karagümrük 24 7 7 10 51 47 31 +4
10 Antalyaspor 25 8 13 4 32 40 28 -8
11 Alanyaspor 25 7 11 7 35 46 28 -11
12 Sivasspor 25 7 12 6 31 38 27 -7
13 Kasımpaşa 25 7 13 5 31 44 26 -13
14 Gaziantep FK 25 6 12 7 31 39 25 -8
15 MKE Ankaragücü 24 7 13 4 27 37 25 -10
16 İstanbulspor 24 7 14 3 27 48 24 -21
17 Giresunspor 24 5 11 8 23 42 23 -19
18 Hatayspor 24 6 13 5 19 47 23 -28
19 Ümraniyespor 25 5 13 7 33 43 22 -10
Takım O G M B A Y P AV
1 Samsunspor 26 15 2 9 46 19 54 +27
2 Eyüpspor 26 16 5 5 34 18 53 +16
3 Pendikspor 26 13 5 8 40 21 47 +19
4 Çaykur Rizespor 25 12 3 10 40 20 46 +20
5 Keçiörengücü 26 13 6 7 42 30 46 +12
6 Sakaryaspor 26 15 10 1 42 34 46 +8
7 Bodrumspor 26 12 9 5 39 28 41 +11
8 Manisa FK 25 10 6 9 34 28 39 +6
9 Boluspor 25 10 7 8 30 29 38 +1
10 Bandırmaspor 25 10 8 7 37 40 37 -3
11 Göztepe 25 10 9 5 24 20 35 +4
12 Tuzlaspor 26 8 14 4 31 39 28 -8
13 Altay 26 7 11 8 28 33 25 -5
14 Adanaspor 26 6 13 7 32 46 25 -14
15 Erzurumspor FK 25 7 12 6 28 35 24 -7
16 Altınordu 25 5 15 5 22 43 20 -21
17 Gençlerbirliği 25 4 16 5 26 43 17 -17
18 Denizlispor 26 5 16 5 25 45 17 -20
19 Yeni Malatyaspor 26 4 15 7 22 51 16 -29
Takım O G M B A Y P AV
1 Kocaelispor 27 17 3 7 55 25 58 +30
2 Van Spor FK 27 16 4 7 38 18 55 +20
3 Bucaspor 1928 27 15 4 8 41 17 53 +24
4 Ankara Demirspor 27 15 5 7 46 20 52 +26
5 1461 Trabzon FK 27 15 5 7 37 17 52 +20
6 İskenderunspor A.Ş. 27 15 5 7 38 22 52 +16
7 Karacabey Belediye Spor 27 13 5 9 37 23 48 +14
8 Zonguldak Kömürspor 27 13 10 4 31 29 43 +2
9 Serik Belediyespor 27 10 8 9 36 30 36 +6
10 Kırklarelispor 27 8 9 10 24 23 34 +1
11 Fethiyespor 27 9 12 6 29 37 33 -8
12 Sarıyer 27 7 10 10 29 37 31 -8
13 Kırşehir FSK 27 6 9 12 25 30 30 -5
14 Etimesgut Belediyespor 27 7 11 9 30 38 30 -8
15 Kastamonuspor 27 7 14 6 25 36 27 -11
16 Adıyaman FK 26 5 13 8 22 37 23 -15
17 Uşak Spor 27 5 17 5 22 47 20 -25
18 Balıkesirspor 27 4 15 8 19 43 17 -24
19 Diyarbekir Spor 26 2 15 9 18 46 15 -28
20 Pazarspor 27 1 16 10 17 44 13 -27
Takım O G M B A Y P AV
1 Yeni Mersin İY 24 15 3 6 31 13 51 +18
2 Karaköprü Belediyespor 24 13 6 5 34 20 44 +14
3 52 Orduspor FK 24 13 6 5 37 24 44 +13
4 Belediye Derincespor 24 12 4 8 33 22 44 +11
5 Belediye Kütahyaspor 24 11 3 10 37 24 43 +13
6 Karşıyaka 24 11 6 7 31 18 40 +13
7 Nevşehir Belediyespor 24 11 6 7 34 27 40 +7
8 1954 Kelkit Bld.Spor 24 7 6 11 21 19 32 +2
9 Hacettepe 1945 24 8 10 6 31 32 30 -1
10 Ağrı 1970 Spor 24 7 8 9 19 22 30 -3
11 Elazığspor 24 8 10 6 27 33 30 -6
12 1922 Konyaspor 24 8 12 4 25 35 28 -10
13 Çatalcaspor 24 7 12 5 27 31 26 -4
14 Amasyaspor Futbol Kulübü 24 6 11 7 21 31 25 -10
15 Şile Yıldızspor 24 4 10 10 19 31 22 -12
16 Edirnespor 24 6 16 2 19 36 20 -17
17 Yomraspor 24 4 13 7 18 27 19 -9
18 Eskişehirspor 24 4 13 7 27 46 19 -19
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 02/04/2023 Başakşehir FK vs MKE Ankaragücü
 02/04/2023 Fenerbahçe vs Beşiktaş
 02/04/2023 Galatasaray vs Adana Demirspor
 02/04/2023 Giresunspor vs Alanyaspor
 02/04/2023 İstanbulspor vs Fatih Karagümrük
 02/04/2023 Trabzonspor vs Kayserispor
 02/04/2023 Ümraniyespor vs Konyaspor
 09/04/2023 Beşiktaş vs Giresunspor
 09/04/2023 Fatih Karagümrük vs Fenerbahçe
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 24/03/2023 Denizlispor vs Boluspor
 24/03/2023 Samsunspor vs Altınordu
 25/03/2023 Keçiörengücü vs Gençlerbirliği
 25/03/2023 Tuzlaspor vs Göztepe
 25/03/2023 Altay vs Manisa FK
 26/03/2023 Bodrumspor vs Erzurumspor FK
 26/03/2023 Eyüpspor vs Çaykur Rizespor
 28/03/2023 Boluspor vs Samsunspor
 28/03/2023 Altınordu vs Denizlispor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 25/03/2023 Balıkesirspor vs Serik Belediyespor
 25/03/2023 Fethiyespor vs Kocaelispor
 25/03/2023 Kırklarelispor vs Bucaspor 1928
 25/03/2023 Pazarspor vs Kırşehir Futbol Spor Kulübü
 25/03/2023 Uşak Spor vs Sarıyer
 25/03/2023 Van Spor FK vs Karacabey Belediye Spor
 25/03/2023 Zonguldak Kömürspor vs Etimesgut Belediyespor
 25/03/2023 1461 Trabzon FK vs Ankara Demirspor
 29/03/2023 Bucaspor 1928 vs Uşak Spor
 29/03/2023 Etimesgut Belediyespor vs Van Spor FK
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 25/03/2023 Belediye Derincespor vs 52 Orduspor FK
 26/03/2023 Edirnespor vs Karşıyaka
 26/03/2023 Elazığspor vs Belediye Kütahyaspor
 26/03/2023 Eskişehirspor vs 1954 Kelkit Bld.Spor
 26/03/2023 Hacettepe 1945 vs Amasyaspor Futbol Kulübü
 26/03/2023 Karaköprü Belediyespor vs Yomraspor
 26/03/2023 Nevşehir Belediyespor vs Yeni Mersin İdman Yurdu
 26/03/2023 Şile Yıldızspor vs Ağrı 1970 Spor
 26/03/2023 1922 Konyaspor vs Çatalcaspor
 26/03/2023 Şile Yıldızspor - Ağrı 1970 Spor Ağrı 1970 Spor ligdeki son 9 maçında hiç kazanamadı  Şile Yıldızspor yenilmez
 26/03/2023 Edirnespor - Karşıyaka Karşıyaka ligde deplasmandaki son 6 maçında hiç kazanamadı  Edirnespor yenilmez
resmi ilanlar

Web sitemize nasıl ulaştınız?


NAMAZ VAKİTLERİ
GÜNLÜK BURÇ
nöbetçi eczaneler
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI