GREE KLİMA TÜRKİYE’DEKİ BÜYÜMESİNİ SÜRDÜRÜYOR

Dünyanın en büyük klima üreticisi olarak sektördeki global liderliğini sürdüren Gree Klima, Türkiye’deki büyümesine hız kesmeden devam ediyor.

Teknoloji Yayın: 28 Haziran 2024 - Cuma - Güncelleme: 28.06.2024 14:15:00
Editör -
Okuma Süresi: 5 dk.
Takip EtGoogle News

GREE KLİMA TÜRKİYE’DE %100 BÜYÜMEYİ HEDEFLİYOR

 

Dünyanın en büyük klima üreticisi olarak sektördeki global liderliğini sürdüren Gree Klima, Türkiye’deki büyümesine hız kesmeden devam ediyor. Türkiye’de geçtiğimiz yıl %68 büyüyen Gree Klima, Türkiye pazarındaki başarı grafiğini her geçen gün yukarıya taşıyor. Geniş ürün gamıyla iklimlendirme ihtiyacı olan her mekana hizmet verebilen Gree Klima’nın Türkiye temsilcisi TLC Klima’nın Yönetici Ortağı Sema Tunar, şirketin yıl sonu büyüme hedefinin bir önceki yıla göre 2 katı olduğunu açıkladı.

 

Dünyanın en büyük klima üreticisi olarak sektördeki global liderliğini sürdüren Gree Klima, Türkiye'de istikrarlı bir şekilde büyürken varlığını güçlendirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz yıl %68 büyüyen Gree Klima, başarı ivmesini sürekli olarak artırıyor. Klima sahiplik oranı %25 seviyesinde olan Türkiye’de sektör hali hazırda büyürken geniş ürün gamıyla Gree Klima, ev ve iş yerlerine, pek çok zincir mağaza ve restorana sahip markaya, inşaat firmaları ve bankalara hizmet sunuyor. Kurulduğu günden bugüne tecrübesiyle, teknolojisiyle ve Ar-Ge yatırımlarıyla dünyada 600 milyondan fazla kullanıcının seçimi olan Gree Klima’nın Türkiye’deki 2024 yıl sonu büyüme hedefi ise %100 olarak açıklandı. 

 

Türkiye İklimlendirme Sektöründe Gree Klima Yükseliyor

 

B2B tarafında da yoğun proje takibi yapan, kurumsal firmaların klima tedarikçisi olan Gree Klima, Türkiye’de çeşitli segmentlerdeki pazar payıyla öne çıkıyor. Türkiye’de özellikle büyümesi dikkat çeken ısı pompası ve multi klima kullanımında Gree Klima'nın Türkiye’deki pazar payı ısı pompasında ve multi klimalarda şimdiden %10’a ulaşmış durumda. Ağırlıklı olarak perakende sektöründe kullanılan duvar tipi klimalarda ise %10’un üzerinde pazar payına ulaşmayı hedefleyen şirketin stratejileri, büyüme hedeflerinin gerçekleşmesi için önemli bir rol oynuyor. Gree Klima, ürün yenilikleri, müşteri memnuniyeti odaklı hizmetler ve etkin satış stratejileri ile çalışmalarını sürdürüyor. 

 

“90 Bin Kişi, Dünyanın Sevdiği Bu Hava İçin Çalışıyor”

 

Gree Klima’nın Türkiye pazarındaki büyüme hedeflerine ulaşmasının markanın global vizyonuna da katkı sağlayacağını belirten TLC Klima Yönetici Ortağı Sema Tunar, “Türkiye’deki performansımız ve geleceğe yönelik hedeflerimiz, Gree Klima’nın sektördeki lider konumunu pekiştiriyor. Yenilikçi ve müşteri odaklı yaklaşımımızla pazarda rekabet avantajını sürdürüyor ve iklimlendirme çözümlerinde güvenilir bir marka olmayı başarıyoruz. Hedeflerimize ulaşmak için Ar-Ge yatırımlarımızı artırıyor, enerji verimliliği sağlayan ürünler geliştiriyor ve satış sonrası hizmetlerimizle müşterilerimize üstün bir deneyim sunuyoruz. Müşterilerimizin beklentilerini aşan çözümler üreterek bu yıl sonunda elde etmeyi planladığımız %100 büyüme hedefimize adım adım yaklaşıyoruz. Çin borsasındaki piyasa değeri 31 milyar dolar olan Gree Klima’nın, dünyanın sevdiği bu hava için çalışan 90 binin üzerindeki çalışan sayısı, markanın hem finansal gücüne hem de geniş iş gücü kapasitesindeki potansiyeline işaret ediyor.” açıklamalarında bulundu.

 

 

Gree Klima Hakkında

 

1991 yılında Çin’in Zhuhai şehrinde kurulan Gree Electric Appliances Inc., Ar-Ge, üretim, pazarlama ve servis hizmetlerinin entegre olduğu uluslararası bir iklimlendirme firmasıdır. Kurulduğu günden bugüne tecrübesiyle, teknolojisiyle ve Ar-Ge yatırımlarıyla dünyada 600 milyondan fazla kullanıcının seçimi olmuş, dünyanın en büyük klima üreticisidir. Bugün Çin, Brezilya ve Pakistan’da bulunan 18 klima üretim üssünde 16.000’i Ar-Ge, 30.000’i teknik çalışan olmak üzere 90.000’den fazla personel dünyanın sevdiği bu hava için çalışmaktadır. Gree Klima, 100.000’in üzerinde yerli, 53.000’in üzerinde ise buluş patenti olan kendi teknolojisini geliştiren bir markadır.

 

TLC Klima Hakkında

30 yılı aşkın sektör deneyimini Ocak 2016’da dünyanın en büyük klima üreticisi olan Gree Klima Sistemleri ile birleştiren TLC Klima, kalite ve optimizasyon odaklı ürün ve hizmetleriyle sürekli gelişerek büyümektedir. “Her Müşteri, Mutlu Müşteri” anlayışından ödün vermeden her hanede, her iş yerinde klima konforunu yaşatabilen bir firma olmayı amaçlamaktadır.

 

Yorumlar (0)
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.